ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Gramatyka języka angielskiego

Na tej stronie znajdziesz wszystkie zagadnienia związane z gramatyką języka angielskiego, które pomogą Ci przyswoić wiedzę na jej temat. Mamy nadzieję, że nasze artykuły z wyjaśnieniem poszczególnych tematów pomogą Ci usystematyzować wiadomości i ułatwią naukę. Gramatyka angielska naprawdę nie jest trudna, a dzięki jej znajomości będziesz w stanie precyzyjnie się wyrazić. Pamiętaj, że nauka angielskiej gramatyki to także powtarzanie słownictwa i ćwiczenie umiejętności budowania zdań, warto więc poświęcić jej nieco czasu.

Sprawdź nasze ćwiczenia z języka angielskiego!

 

Język angielski - gramatyka od podstaw

Od czego rozpocząć naukę gramatyki, jeśli jesteś dopiero na początku swojej przygody z nauką języka angielskiego? Do podstawowych, najważniejszych zagadnień należą:

Z naszych artykułów możesz korzystać wybiórczo, pogłębiając wiedzę na temat interesujących Cię zagadnień, lub potraktować je jako kompendium wiedzy o gramatyce angielskiej i czytać je po kolei, poznając nowe struktury. Zapraszamy do lektury!

 

Czasy w języku angielskim

Czasy w języku angielskim potrafią przyprawić o zawrót głowy osoby uczące się tego języka, głównym powodem jest fakt, że jest ich zdecydowanie więcej niż w języku polskim oraz część nie ma bezpośredniego przełożenia na czasy w języku polskim. Zdania z zastosowanie czasów angielskich są często jednak zdecydowanie bardziej precyzyjne niż w naszym języku.

Wszystkie czasy w języku angielskim dokładnie tłumaczymy wraz z opisami i przykładami. Z nami nauka angielskich czasów jest prosta.

Angielski Online

Czasy teraźniejsze

 

Czasy przeszłe

 

Czasy przyszłe

 

Części mowy w języku angielskim

W języku angielskim występuje dziesięć części mowy - o jedną więcej niż w języku polskim. Nowością dla osób uczących się angielskiego jest część mowa niewstępująca w języku polskim - mowa tutaj o przedimkach.

Opisujemy dokładnie wszystkie części mowy w języku angielskim.

 

Czasowniki

 

Rzeczowniki

 

Przedimki

 

Przymiotniki

 

Przysłówki

 

Zaimki

 

Spójniki

 

Liczebniki

 

Przyimki

 

Strona bierna

 

Mowa zależna

 

Okresy warunkowe

 

Inne zdania podrzędne i konstrukcje gramatyczne


Po zapoznaniu się z teorią czas na praktykę, dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla was ćwiczenia z języka angielskiego, formie online z możliwością pobrania PDF. Zapraszamy!
Ćwiczenia z języka angielskiego!

 

Skorzystaj już dziś z naszego kursu angielskiego online i opanuj znajomość języka angielskiego.

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.