• Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

  Ciekawostki - archiwum wpisów

  Wyszukiwarka wpisów

   Recenzja filmu po angielsku - Wzór z tłumaczeniem

   2022-01-21

   Bardzo często decydujemy się na obejrzenie danego filmu w kinie, na płycie Blu-Ray czy DVD dopiero po zapoznaniu się z przynajmniej jedną recenzją danego tytułu. Dziś zatem opisujemy, jak powinna być tworzona krótka recenzja po angielsku - filmu czy serialu i mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się przydatne nie tylko dla przyszłych krytyków sztuki filmowej. Skorzystają z nich również osoby zdające np. pisemną maturę z języka angielskiego, ponieważ jednym z możliwych zadań na maturze jest właśnie napisanie recenzji - może to być właśnie krótka recenzja filmu po angielsku. 

   Czytaj więcej

   Jak napisać życzenia noworoczne po angielsku - wzór z tłumaczeniem

   2022-01-21

   Święta, święta i po świętach... Ale tuż przed nami Nowy Rok - a z nim nowe nadzieje, nowe marzenia i postanowienia noworoczne. Ale przede wszystkim to czas, kiedy składamy sobie nawzajem noworoczne życzenia. I choć dziś można to uczynić za pomocą elektronicznych środków przekazu, my zachęcamy do kultywowania starszej, ale jakże pięknej tradycji wysyłania noworocznych życzeń w formie fizycznej, na papierze. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy w związku z tym garść podpowiedzi, jak napisać życzenia noworoczne po angielsku - biznesowe (formalne), jak też i takie, które kierujemy do naszych przyjaciół i najbliższych osób. 

   Czytaj więcej

   Piosenki świąteczne po angielsku - Kolędy w języku angielskim

   2022-01-21

   Większość brytyjskich i amerykańskich piosenek świątecznych nie ma konotacji religijnych, a zamiast Jezusa, Maryi i Józefa pojawiają się w nich śnieg (snow) i śniegowe płatki (snow flakes), sanie (sleigh), bałwanki (snowmen), święty Mikołaj (Santa Claus) oraz dzwoniące dzwoneczki (jingle bells). 

   Czytaj więcej

   Najtrudniejsze słowa po angielsku - trudne słówka które warto znać

   2022-01-21

   Za najtrudniejsze języki świata uważa się obecnie:

   Czytaj więcej
   Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
   Zadzwoń 801 322 422