Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Kwarantanna nie musi być straconym czasem

  2020-04-08

  Przymusowy pobyt w czterech ścianach po kilku tygodniach daje się we znaki nawet największym optymistom.  Mieszkanie posprzątane, wszystkie kąty lśnią, szafa uporządkowana, w telewizji same powtórki, a gry planszowe przestały wywoływać dreszczyk emocji. Co możesz zrobić w tej sytuacji, aby nie zwariować i sensownie wykorzystać czas? Przeczytaj poniższy tekst, aby się tego dowiedzieć!

  Czytaj więcej

  Przydatne zwroty po angielsku - rozmowa i konwersacja

  2020-03-23

  Aby mówić po angielsku, musisz znać słownictwo. Nie tylko pojedyncze słówka, ale także przydatne zwroty, które ułatwią Ci prowadzenie płynnej konwersacji w języku Brytyjczyków. Taka “żelazna baza” wyrażeń to świetny sposób na podniesienie swoich praktycznych umiejętności na polu komunikacji.

  Czytaj więcej

  Matura rozszerzona z angielskiego - jak ją zdać?

  2020-03-23

  Maj kojarzy się z przyjemną pogodą i zbliżającymi wakacjami. Oddychamy pełną piersią, nabieramy energii do działania, więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Chyba że jesteś akurat maturzystą. W tym przypadku najpiękniejszy miesiąc roku to czas wytężonej pracy i stresu związanego z egzaminami dojrzałości. Czy wiesz, jak dokładnie wygląda matura rozszerzona z języka angielskiego i co musisz umieć, aby ją zdać?

  Czytaj więcej

  Jak napisać artykuł publicystyczny po angielsku?

  2020-03-23

  Podczas matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym będziesz musiał napisać tekst argumentacyjny na jeden z podanych tematów. Do wyboru będziesz miał dwie różne formy pisemne. Jedną z nich może być artykuł. Jak napisać ciekawy artykuł po angielsku? Z jakich elementów składa się tego typu tekst? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422