Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Miejsca do rozmów po angielsku

2018-07-18

Najlepszym sposobem na doskonalenie i utrwalanie Twojej znajomości angielskiego jest oczywiście praktyka, dlatego właśnie polecamy kilka miejsc, w których możesz swobodnie rozmawiać w obcym języku, nawet z osobami spoza kraju. To sprawdzona metoda, która przynosi najlepsze efekty, a co więcej, pozwala na zapoznania się z obcokrajowcami i dokładniejsze zrozumienie ich kultury. Zatem zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem i sprawdzenia poszczególnych miejsc online lub stacjonarnych, gdzie możesz spotkać osoby równie chętne i zmotywowane do nauki angielskiego.

Czytaj więcej

Certyfikaty FCE i CAE - 6 powodów, dla których warto je mieć

2018-07-16

Jeśli uczysz się angielskiego, na pewno słyszałeś o egzaminach Cambridge. Dwa najpopularniejsze z nich to FCE  i CAE . Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować swój czas i pieniądze w ich zdobycie. Są przydatne zarówno w pracy, na studiach, jak i w życiu codziennym. Oto sześć najważniejszych powodów, dla których warto mieć taki certyfikat.

Czytaj więcej

Najczęściej mylone słowa w języku angielskim - część 1

2018-07-13

Język angielski od lat znajduje się w czołówce najczęściej używanych na świecie. Posługuje się nim świat biznesu, rozrywki i nauki. Przydaje się także w życiu prywatnym, choćby w trakcie podróży za granicę lub poszukiwania informacji w internecie. Przyjrzyjmy się dzisiaj kilku słowom, które najczęściej płatają figle i niekoniecznie znaczą to, co myślisz.

Czytaj więcej

Wakacje w Japonii - co powinieneś wiedzieć

2018-07-11

Jeżeli zawsze marzyłeś o odwiedzeniu Kraju Kwitnącej Wiśni i w końcu postanowiłeś swoje marzenie urzeczywistnić, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Japonia to kraj, który ciepło i przyjaźnie wita turystów, jednak jej specyficzna, niepowtarzalna kultura potrafi przysporzyć odwiedzającym sporo trudności. Etykieta jest dla Japończyków niezwykle istotna, warto więc zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami dobrego zachowania.

Czytaj więcej
Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
Zadzwoń 801 322 422