Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Black Friday - przydatne wyrażenia

  2018-11-16

  Ogromne obniżki, świetne okazje, towary za pół ceny… Czarny Piątek na dobre zagościł w naszych sklepach i świadomości klientów. Wiele osób czeka na ten dzień w nadziei na upolowanie fantastycznych okazji cenowych. Dzięki Internetowi mamy także możliwość skorzystać z niższych cen w sklepach z innych krajów. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co oznaczają najczęściej spotykane wyrażenia, które możesz zobaczyć podczas wyprzedaży.

  Czytaj więcej

  Kiedy używać Future Perfect Continuous?

  2018-11-14

  Future Perfect Continuous to jeden z tych czasów gramatycznych w języku angielskim, z którymi uczący się tego języka mają do czynienia nieco później. Teoretycznie możesz bez niego przetrwać i unikać jego używania. Musisz jednak być świadomy, że dla native speakerów korzystanie z niego jest rzeczą równie naturalną, jak np. Past Simple i Present Perfect. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że usłyszysz lub przeczytasz wypowiedź, w którym zostanie użyta ta struktura gramatyczna. Jeśli czeka cię egzamin z języka angielskiego, np. matura lub FCE, znajomość Future Perfect Continuous jest ci po prostu niezbędna. Na szczęście, mimo długiej nazwy, jego struktura i użycie nie są wcale skomplikowane.

  Czytaj więcej

  Kiedy używać czasu Future Perfect?

  2018-11-09

  Czas Future Perfect to zwykle jeden z ostatnich czasów, z jakim stykają się osoby uczące się języka angielskiego. Między innymi z tego powodu cieszy się złą sławą i postrzegany jest jako trudny i niepotrzebny. W rzeczywistości ani jego struktura, ani zastosowanie nie są specjalnie skomplikowane. Warto także zdawać sobie sprawę, że wbrew potocznej opinii, jest on na codzień używany przez native speakerów. Przy bliższym poznaniu okazuje się również całkiem przydatny :)

  Czytaj więcej

  Kiedy używać czasu Future Continuous?

  2018-11-06

  Jak mówić o przyszłości w języku angielskim, aby zostać dobrze zrozumianym? Do dyspozycji masz aż cztery czasy przyszłe: Future Simple, Future Continuous, Future Perfect Simple oraz Future Perfect Continuous, wyrażenia: “to be going to” i “to be about to” a także dwa czasy teraźniejsze używane dla wyrażenia czynności przyszłych: Present Simple oraz Present Continuous. Podobno od nadmiaru głowa nie boli, jednakże osiem różnych konstrukcji gramatycznych do wyboru może sprawić, że poczujesz się nieco przytłoczony… Spokojnie, to wcale nie jest takie skomplikowane! W dzisiejszym wpisie dokładnie przeanalizujemy czas Future Continuous.

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422