• Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

  Ciekawostki - archiwum wpisów

  Wyszukiwarka wpisów

   Nazwy ubrań po angielsku - części garderoby po angielsku

   2021-07-05

   Jak cię widzą, tak cię piszą, choć przecież to nie szata zdobi człowieka? W jednym i drugim przysłowiu jest sporo prawdy. Prawda jest również taka, że aby móc efektywnie opisywać czyjś wygląd i rozmawiać o szatach człowieka (bez względu na to czy te go zdobią, czy wręcz przeciwnie) - koniecznie trzeba znać... nazwy ubrań po angielsku.

   Czytaj więcej

   Pogoda po angielsku - opis pogody po angielsku

   2021-07-05

   Pogoda odgrywa mniejszą lub większą rolę w życiu każdego z nas. Wpływa na to, jakie aktywności wykonujemy, co ubieramy, jak się czujemy. Jest również niezwykle częstym tematem niezobowiązujących rozmów. Warto więc wiedzieć, jak opisać ją również w obcym języku.

   Czytaj więcej

   Zdrowie po angielsku - dialog po angielsku u lekarza

   2021-07-05

   Wizyta u lekarza może być stresująca. A jeśli dodatkowo musimy tę wizytę zaliczyć po angielsku... Większość z nas pewnie zna humoreski opisujące konsekwencje niedogadania się z lekarzem, ot choćby ze stomatologiem, który pyta pacjenta: How many teeth should I remove?, a przejęty pacjent wskazuje bolący ząb i odpowiada: Ten! i kończy wizytę bez... dziesięciu zębów. Jak uniknąć wpadek u lekarza, zminimalizować strach przed wizytą i zoptymalizować szansę na satysfakcjonujące załatwienie sprawy?

   Czytaj więcej

   Kim jest angielski Native Speaker?

   2021-07-05

   Termin „native speaker” wciąż jeszcze w naszym kraju [niesie ze sobą pewną aurę tajemniczości oraz brzmi prestiżowo], a nauka angielskiego z nativem to w opinii wielu osób jedyny skuteczny sposób na poznanie mowy Szekspira. Czy jednak rzeczywiście jest tak, że zawsze najlepiej uczy angielskiego native speaker? Kto to jest, czym się różni od polskiego lektora i kiedy warto zdecydować się na zajęcia prowadzone przez native speakera? O tym wszystkim piszemy poniżej, zapraszamy zatem do lektury! 

   Czytaj więcej
   Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
   Zadzwoń 801 322 422