• Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

  Ciekawostki - archiwum wpisów

  Wyszukiwarka wpisów

   Czas w języku angielskim – jak czytać godziny po angielsku?

   2021-07-27

   Umiejętność określenia, która jest godzina po angielsku, każdemu z nas przyda się w niejednej sytuacji. Warto więc umieć posługiwać się słownictwem związanym z czasem oraz godzinami. Niestety, pamiętać musimy, że godziny w języku angielskim podaje się trochę inaczej, niż po polsku.

   Czytaj więcej

   Obowiązki domowe po angielsku - codzienne czynności

   2021-07-27

   Pranie, sprzątanie, gotowanie czy (w przypadku uczniów) odrabianie lekcji to jedynie część tego, czym każdego dnia zajmujemy się w domu. Obowiązki domowe nie zawsze są przyjemne i nie zawsze chce się nam je wykonywać, niemniej jednak warto znać nazwy czynności dnia codziennego po angielsku – a przynajmniej podstawowe słownictwo i wyrażenia związane z tymi obowiązkami.

   Czytaj więcej

   Ubrania po angielsku — części garderoby w języku angielskim

   2021-07-05

   Jak cię widzą, tak cię piszą, choć przecież to nie szata zdobi człowieka? W jednym i drugim przysłowiu jest sporo prawdy. Prawda jest również taka, że aby móc efektywnie opisywać czyjś wygląd i rozmawiać o szatach człowieka (bez względu na to czy te go zdobią, czy wręcz przeciwnie) - koniecznie trzeba znać... nazwy ubrań po angielsku.

   Czytaj więcej

   Pogoda po angielsku - opis pogody po angielsku

   2021-07-05

   Pogoda odgrywa mniejszą lub większą rolę w życiu każdego z nas. Wpływa na to, jakie aktywności wykonujemy, co ubieramy, jak się czujemy. Jest również niezwykle częstym tematem niezobowiązujących rozmów. Warto więc wiedzieć, jak opisać ją również w obcym języku.

   Czytaj więcej
   Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
   Zadzwoń 801 322 422