Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Angielski w aptece - słownictwo oraz zwroty podczas wizyty w aptece

  2023-11-06

  W niniejszym artykule przyjrzymy się słownictwu i zwrotom w języku angielskim, które mogą być niezwykle pomocne podczas wizyty w aptece. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą w obcym kraju, czy po prostu chcesz poszerzyć swoje umiejętności komunikacji w dziedzinie zdrowia, znajomość tych wyrażeń pozwoli na skuteczną komunikację z farmaceutą i otrzymanie potrzebnych leków. Nigdy nie wiadomo, czy podróżując za granicę nie będziemy zmuszeni wybrać się do apteki i wytłumaczyć nieprzyjemną dolegliwość oraz kupić odpowiedni lek. Takich sytuacji nie da się przewidzieć dlatego warto być przygotowanym.

  Czytaj więcej

  Angielskie zwroty i słówka związane z ogrodnictwem

  2023-11-06

  Istnieje mądre powiedzenie, że prawdziwy ogrodnik dogląda swój ogród o każdej porze roku. Dzięki temu ogród może zaskakiwać swoim pięknem przez cały rok. Opisanie ogrodu nie należy do rzeczy łatwych a tym bardziej w języku angielskim. Niech ten artykuł przybliży nas do słownictwa związanego z ogrodnictwem.

  Czytaj więcej

  How much? How many?- różnice i użycie

  2023-10-02

  Język angielski jest pełen subtelnych różnic i niuansów, które mogą sprawić problem uczącym się. Jednym z często powracających zagadnień jest właściwe użycie wyrażeń "How much?" i "How many?". W tym artykule omówimy różnice między tymi dwoma zwrotami oraz pokażemy różne konteksty, w których są używane.

  Czytaj więcej

  Język angielski dla finansistów i księgowych - zwroty i słownictwo

  2023-10-02

  Znajomość języka angielskiego jest kluczowym atutem dla profesjonalistów z dziedziny finansów i księgowości. Ten artykuł przedstawia zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane słownictwo oraz zwroty, które są niezbędne dla skutecznej komunikacji w tym obszarze. Niezależnie czy pracujesz w międzynarodowej korporacji, czy obsługujesz klientów zagranicznych, umiejętność porozumiewania się w języku angielskim otwiera drzwi do sukcesu zawodowego w konkretnej branży. Pamiętaj, że język to narzędzie, które staje się doskonalsze jedynie przez praktykę. Korzystaj z tych terminów i zwrotów w codziennej pracy, czytaj finansowe publikacje branżowe po angielsku i ucz się od doświadczonych profesjonalistów. To klucz do osiągnięcia doskonałości w języku angielskim w obszarze finansów i księgowości.

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422