Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Przygotuj fiszki do angielskiego dopasowane do swoich potrzeb

  2024-04-11

  Kto z nas nie marzy o szybkiej nauce języka angielskiego? Z wykorzystaniem technik, których efekty będą trwałe, nauka skuteczna i przede wszystkim przyjemna. Każdy z nas! Przecież najlepiej jest znaleźć na to jakiś sposób. Nauka języka obcego może, a wręcz powinna być efektywnie wspomagana przez metody aktywne. Jedną z takich metod są fiszki ze słownictwem czy strukturami gramatycznymi. Stanowią one prosty, lecz niezwykle skuteczny sposób na szybkie przyswajanie i utrwalanie nowej wiedzy.

  Czytaj więcej

  Przedrostki i przyrostki w języku angielskim

  2024-03-22

  Czy wiesz jak powiedzieć po angielsku szczęśliwy? Oczywiście 'happy'! Czy wiesz jednak jak zmieni się znaczenie gdy dodamy na początku 'un-'. Dobrze myślisz - "nieszczęśliwy". Przedrostek zmienił diametralnie znaczenie. Co jeśli pójdziemy krok dalej i połączymy happy z przyrostkiem "-ness"? Powstanie wtedy inna część mowy - rzeczownik, która oznacza "szczęście". To właśnie siła przedrostków i przyrostków w języku angielskim!

  Czytaj więcej

  Jak opisać wykresy, grafiki i diagramy w prezentacji w języku angielskim?

  2024-03-22

  Niewątpliwie, prezentacja często jest zadaniem, które generuje bardzo dużo stresu i wątpliwości. Co więcej, "dowiezienie" takiej prezentacji w języku angielskim potęguje ten stres, w szczególności gdy trzeba opisać wykres, grafiki czy diagramy. W tym kontekście nie ma za bardzo miejsca na improwizację (czy język ciała). Musimy użyć konkretnych terminów, zwrotów i nazw własnych. Jak przygotować się do takich prezentacji pod kątem słownictwa? Spieszymy na ratunek!

  Czytaj więcej

  Odchudzanie i diety po angielsku

  2024-02-15

  Ciasteczka, cukierki, czekolada, dobra kuchnia, kawa z deserkiem. Ach! Lubimy. Wręcz uwielbiamy węglowodany i cukry. Niestety, tyjemy. Niezależnie od języka. Gdyby nagle przyszło nam skorzystać z porady dietetycznej, np. u Jamiego Olivera? Co wtedy? Musimy wiedzieć jak to wszystko powiedzieć po angielsku. Zrozumienie terminologii związanej z dietami i odchudzaniem w języku angielskim jest zatem ważne nie tylko dla specjalistów, ale również dla każdego, kto chce świadomie podchodzić do kwestii zdrowego odżywiania. Terminologia dotyczy rodzajów diet, zdrowych nawyków żywieniowych, składników odżywczych wszystkiego, co jest związane z odchudzaniem.

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422