Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Jak nauczyć się czasów w języku angielskim - skuteczne sposoby

  2022-05-10

  Praktyczna umiejętność posługiwania się czasami w języku angielskim spędza sen z powiek wszystkich, którzy uczą się tego języka jako obcego. Co innego znać teorię i umiejętnie wypełniać blanki w ćwiczeniach, a co innego prawidłowo posługiwać się czasami podczas płynnej wypowiedzi.

  W języku polskim mamy tylko trzy czasy, a w angielskim aż 12. Uczniowie na początkowym etapie zaawansowania często pocieszają się, że przecież nie trzeba znać wszystkich czasów, żeby się porozumiewać. Że w mowie potocznej używa się... [tu pada liczba możliwa do udźwignięcia dla obarczonego nauką mózgu], że żaden Anglik czy Amerykanin nie mówi hiperpoprawnie - Polacy też przecież nie znają perfekcyjnie gramatyki własnego języka ojczystego... I tak dalej, i tak dalej.

  Czytaj więcej

  Small talk po angielsku - co to jest?

  2022-05-10

  Small talk to taka luźna, niezobowiązująca rozmowa dla zabicia czasu. Ot, pogawędka, rozmowa o niczym, o pogodzie, o... O czymkolwiek by nie była, trzeba umieć prowadzić ją swobodnie, na luzie, bez zbędnego zaangażowania, ale i bez dawania dowodów znudzenia takim sposobem konwersacji. 

  Czytaj więcej

  Emfaza w języku angielskim - czym jest emphasis w angielskim?

  2022-05-10

  Czasami potrzebujemy podkreślić jakąś część wypowiadanego zdania bądź zwrócić uwagę słuchacza albo czytelnika na jakieś konkretne słowo czy informację. W języku angielskim ta czynność to "emphasis" (po polsku powiemy: emfaza) i do dyspozycji mamy naprawdę wiele metod jej użycia. Poniżej omawiamy nieco bardziej szczegółowo co to emfaza i podajemy kilka najważniejszych sposobów na to, jak wyrazić ją w wypowiedzi pisemnej albo ustnej. 

  Czytaj więcej

  Tradycyjne angielskie śniadanie - czym jest Full English breakfast?

  2022-05-10

  W przypadku tradycyjnego angielskiego śniadania teoria o tym, że ten właśnie posiłek jest najważniejszy nabiera szczególnego znaczenia. Dlaczego? Bo Full English Breakfast to kaloryczne (nawet 1000 kcal!) wyzwanie dla prawdziwych twardzieli i znaczne obciążenie wątroby. To także zastrzyk energii na pół dnia, albo i na dłużej.

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422