• Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

  Ciekawostki - archiwum wpisów

  Wyszukiwarka wpisów

   Rozmowa telefoniczna po angielsku - przykład rozmowy

   2021-02-25

   Jedną z najbardziej przydatnych umiejętności związanych z angielskim jest prowadzenie rozmowy przez telefon. To nieco trudniejsze zadanie niż konwersacja “na żywo”, ponieważ dostarcza mniej kontekstu i uniemożliwia śledzenie mowy ciała naszego rozmówcy. Nie znaczy to jednak, że należy się jej bać! Wystarczy odpowiednio się przygotować. Pierwszym krokiem niech będzie przeczytanie tego artykułu!

   Czytaj więcej

   Matematyka po angielsku - podstawowe pojęcia

   2021-02-25

   Matematyka nazywana jest królową nauk. Galileusz mówił o niej: “Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.” Jej znajomość jest nam potrzebna niemal na każdym kroku. Mówiąc po polsku, bez zastanowienia operujesz wyrażeniem matematycznymi, równaniami i nazwami figur geometrycznych. Pora opanować tę umiejętność także w języku angielskim! Przeczytaj nasz artykuł i poznaj podstawowe pojęcia matematyczne w języku angielskim!

   Czytaj więcej

   Kultura Wielkiej Brytanii - zwyczaje w Anglii

   2021-02-19

   Czy typowy Brytyjczyk rozmawia tylko o pogodzie, na przyjęciach delektuje się mini-kanapkami z ogórkiem, a o 5 obowiązkowo pije filiżankę Earl Greya? Czy Anglicy jedzą głównie fish&chips, ich tradycyjne potrawy narodowe są mdłe, a jeśli sięgają po piwo, to tylko po Guinessa? I w końcu, czy mieszkańcy Wysp Brytyjskich masowo grają w golfa i krykieta, a wobec obcych zachowują dystans? Z tymi i innymi stereotypami na temat brytyjskich zwyczajów rozprawiamy się w poniższym artykule. 

   Czytaj więcej

   Życzenia na walentynki po angielsku

   2021-02-19

   Ludzie dzielą się na dwie grupy - na tych, którzy uwielbiają Walentynki i co roku z niecierpliwością wypatrują Święta Miłości, oraz na tych, którzy zdecydowanie woleliby, aby zniknęło ono z kalendarza. Jednym słowem, Walentynki wywołują spore emocje. Z naszego artykułu poznasz historię tego święta i związanych z nim symboli (tutaj czekają Cię niespodzianki!). Dowiesz się również, jak złożyć życzenia walentynkowe po angielsku. 

   Czytaj więcej
   Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
   Zadzwoń 801 322 422