Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Present Perfect vs Past Simple - jak odróżnić i kiedy użyć?

  2023-06-02

  Język angielski, podobnie jak każdy inny język, posiada wiele czasów gramatycznych, a ich poprawne stosowanie wymaga od uczniów nie tylko znajomości zasad gramatyki, ale przede wszystkim umiejętności rozumienia kontekstu i sytuacji. Zarówno w

  Czytaj więcej

  Jak wzbogacić słownictwo w języku angielskim?

  2023-06-02

  Posiadanie bogatego słownictwa w języku angielskim jest niezwykle ważne dla efektywnej komunikacji i sukcesu w nauce tego języka. Im większy zasób słów posiadamy, tym bardziej swobodnie możemy się wyrażać i lepiej rozumieć rozmówców. Posiadanie to jedno a drugie to umiejętność posługiwania się nim. W tym artykule przedstawimy pięć skutecznych metod, które pomogą Ci wzbogacić swoje słownictwo i poszerzyć zasób słów w języku angielskim. Jeżeli zaufasz tym metodom i swojej motywacji, efekt będzie gwarantowany.

  Czytaj więcej

  Różnica między among a between - kiedy używamy between a kiedy among?

  2023-05-02

  W języku angielskim słowa between (pomiędzy) i among (wśród) są często używane zamiennie, jednak istnieje zasadnicza różnica w ich znaczeniach. Oba słowa opisują relacje między dwoma lub większą liczbą rzeczy, ale ich użycie zależy wyłącznie od kontekstu. Artykuł przedstawia w sposób zwięzły i konkretny różnicę among vs between w języku angielskim.

  Czytaj więcej

  Make vs do - kiedy używamy do a kiedy make?

  2023-05-02

  Czasownik jest główną częścią zdania. Dla języka jest tak samo ważny jak silnik dla samochodu. Zatem, kluczowy. Czasowniki mają swoją naturę i znaczenia. W języku angielskim nabiera to szczególnego charakteru. Na przykład czasownik ”robić”. W języku polskim robimy herbatę, robimy zakupy, robimy interesy i dobre lub złe wrażenie. W języku angielskim mamy dwa czasowniki, które oznaczają ”robić”: do i make.

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422