Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  On holidays or on holiday - czyli różnice pomiędzy holiday vs holidays i vacation

  2023-03-07

  Wolne, wolne, nareszcie wolne! Jeden dzień wolnego, urlop, wakacje, ferie, przerwa semestralna... - to bez znaczenia. Krótkie i dłuższe przerwy w pracy i nauce są niezbędne, żeby dało się normalnie funkcjonować. Znaczenie ma za to słownictwo niezbędne do opowiedzenia o tym z jakim rodzajem wypoczynku mamy akurat do czynienia.

  Czytaj więcej

  Różnica między borrow a lend - jak pożyczać po angielsku?

  2023-03-07

  W języku polskim pojawia się zasadnicza dla obcokrajowca trudność polegająca na tym, że jedna czynność może być wyrażona naprawdę wieloma formami gramatycznymi czasownika. Tym razem mamy do czynienia z sytuacją, w której to polscy użytkownicy języka angielskiego napotykają trudność w postaci dwóch różnych czasowników znaczących to samo: lend i borrow - pożyczyć. Sprawdźmy, kiedy używamy jednego, a kiedy drugiego.

  Czytaj więcej

  Jak nauczyć się mówić po angielsku w domu - samodzielna nauka wymowy

  2023-01-23

  Po co uczymy się języka obcego? Przede wszystkim po to, żeby mówić - swobodnie porozumiewać się w codziennych i bardziej oficjalnych sytuacjach. Paradoksalnie jednak to, co stanowi nasz główny cel jest najbardziej frustrujące. Czytanie i pisanie nie wymaga wchodzenia w interakcję z drugim człowiekiem, mówienie - tak. I to właśnie podczas rozmowy czujemy się najmniej komfortowo: obawiamy się, że popełnimy błąd, wstydzimy się luk w znajomości słownictwa i struktur gramatycznych. Słowem: zamiast cieszyć się faktem, że udaje nam się przełamać barierę językową, wciąż czujemy się jak na egzaminie. Jak wybrnąć z tej niekomfortowej sytuacji? Ćwicz mówienie po angielsku w domu, kiedy jesteś sam. Ćwicz i nabieraj pewności siebie.

  Czytaj więcej

  Co to jest planer do nauki języka angielskiego? Jak wspomagać się nim podczas uczenia?

  2023-01-23

  Idea planera do nauki języków obcych jest bardzo prosta. Jak każdy planer, łączy on w sobie cechy kalendarza, organizera oraz notatnika i umożliwia samodzielne planowanie nauki języka obcego - we własnym tempie i na własnych zasadach.

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422