Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku - przydatne zwroty i pytania

  2020-06-26

  Twoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy znacznie wzrosną, jeśli odpowiednio przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku, gdy odbywa się ona po angielsku, przygotowania takie powinny objąć także przećwiczenie odpowiedzi na pytania, których możesz się spodziewać. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, nie będziesz miał problemu z udowodnieniem swoich umiejętności językowych i zrobisz dobre wrażenie na rekruterze!

  Czytaj więcej

  Podcasty do nauki angielskiego

  2020-06-25

  Kilkanaście lat temu nauka angielskiego opierała się niemal całkowicie na pracy z podręcznikiem. Obecnie osoby, które chcą opanować najpopularniejszy język na świecie, mają do dyspozycji znacznie więcej środków prowadzących do upragnionego celu. Jednym ze sposobów na przyspieszenie i urozmaicenie nauki jest słuchanie podcastów po angielsku. Czym są podcasty i dlaczego warto po nie sięgać? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

  Czytaj więcej

  Angielska herbata - angielska tradycja oraz instrukcja picia herbaty

  2020-06-25

  Czy jest coś bardziej brytyjskiego niż herbata? Być może Rodzina Królewska i rozmowy o pogodzie, jednak i te nie obejdą się bez tradycyjnego cuppa (cup of tea). Ten pyszny, bursztynowy napój to nie tylko uświęcona tradycja Brytyjczyków i ciekawostka dla obcokrajowców. Herbata i związane z nią zwyczaje przyczyniły się do zmian kulturowych w Wielkiej Brytanii, które miały wpływ obyczajowość i...prawa kobiet. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł!

  Czytaj więcej

  Anglicyzmy - zapożyczenia funkcjonujące w języku polskim

  2020-06-25

  Nawet jeśli nie znasz języka angielskiego, w jakiś sposób z niego korzystasz. Chyba każdy z nas zamówił kiedyś drinka, wysłał znajomemu linka, korzystał z automatu i ma smartfona. Jest też duża szansa, że bookowałeś hotel online lub sprawdzałeś przydatne lifehacki w internecie. W każdym z tych przypadków w Twoim życiu pojawiły się anglicyzmy, czyli zapożyczenia z angielskiego funkcjonujące w języku polskim. Angielskie słówka używane w Polsce budzą wiele emocji. Niektórzy je uwielbiają, inni widzą w nich zagrożenie dla języka polskiego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o anglicyzmach, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422