Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Rozmowa po angielsku - jak ćwiczyć, by płynnie mówić?

  2020-08-26

  Jeśli spytamy 10 osób, dlaczego uczą się języka angielskiego i na jakiej umiejętności zależy im najbardziej, 9 z nich wskaże prawdopodobnie tę samą odpowiedź - płynne mówienie. Mimo że w środowisku pracy zawodowej duża część komunikacji odbywa się drogą mailową, to właśnie sztuka konwersacji wciąż odgrywa największą rolę. Podobnie jest w naszym życiu prywatnym. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak ćwiczyć prowadzenie rozmowy po angielsku!

  Czytaj więcej

  Transformacje po angielsku - przekształcenia zdań

  2020-08-26

  Czeka Cię matura lub inny ważny egzamin z języka angielskiego? Nie unikniesz spotkania z transformacjami. To jedno z zadań otwartych, które sprawdza znajomość środków językowych i słownictwa. Na czym polegają transformacje zdań angielskich i jak sobie z nimi poradzić? Wyjaśniamy i podpowiadamy.

  Czytaj więcej

  Prezentacja po angielsku - przydatne porady

  2020-08-26

  Konieczność przeprowadzenia prezentacji, jak każda inna okazja, kiedy musimy przemawiać publicznie, wywołuje stres u wielu osób. Jeśli dodatkowo wystąpienie ma odbyć się w języku angielskim, poziom trudności znacznie wzrasta. Jeżeli musisz stawić czoła wyzwaniu, jakim jest prezentacja po angielsku, dobrze trafiłeś! W naszym artykule znajdziesz przydatne porady i wyrażenia, które ułatwią Ci zadanie! 

  Czytaj więcej

  Słowotwórstwo angielskie - zasady

  2020-08-26

  Słowotwórstwo angielskie zdecydowanie nie należy do ulubionych zagadnień osób uczących się tego języka. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tutaj nie ma miejsca na improwizację. Na egzaminie, np. maturze rozszerzonej lub FCE, zadania ze słowotwórstwa bezlitośnie weryfikują wiedzę zdających. Na szczęście, można się go nauczyć! Jak to zrobić? O tym piszemy w artykule poniżej! 

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422