• Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

  Ciekawostki - archiwum wpisów

  Wyszukiwarka wpisów

   List z zażaleniem po angielsku

   2021-03-31

   Czy zdarzyło Ci się kiedyś zgłosić reklamację lub napisać list z zażaleniem? Nie jest to przyjemna sytuacja, ale dobrze skonstruowana treść i właściwie przedstawione argumenty potrafią skrócić i ułatwić cały proces. Jak zrobić to dobrze po angielsku? Sprawdź w naszym artykule!

   Czytaj więcej

   Kolokacje w języku angielskim

   2021-03-25

   Czy zauważyłeś kiedyś, że pewne słowa brzmią bardziej naturalnie w konkretnych zestawieniach? Po polsku mówimy np. “umyć zęby” lub “wyszorować zęby”, ale nie “wyczyścić zęby”. “Robimy obiad”, ale go nie “tworzymy”, a wiatr “wieje”, a nie “dmucha”. Te naturalnie brzmiące połączenia to kolokacje, które występują także w języku angielskim. Dlaczego trzeba je znać? Jakie są najważniejsze angielskie kolokacje? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

   Czytaj więcej

   Wielkanoc w Wielkiej Brytanii

   2021-03-18

   Wielkanoc - wyczekiwane przez wszystkich święto, które kojarzy nam się z nadchodzącą wiosną, kolorowymi kwiatami, świeżą zielenią, pysznym jedzeniem i przyjemnymi temperaturami. Czy wiesz, jak spędzają je Brytyjczycy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wygląda Wielkanoc po angielsku!

   Czytaj więcej

   Rozmowa telefoniczna po angielsku - przykład rozmowy

   2021-02-25

   Jedną z najbardziej przydatnych umiejętności związanych z angielskim jest prowadzenie rozmowy przez telefon. To nieco trudniejsze zadanie niż konwersacja “na żywo”, ponieważ dostarcza mniej kontekstu i uniemożliwia śledzenie mowy ciała naszego rozmówcy. Nie znaczy to jednak, że należy się jej bać! Wystarczy odpowiednio się przygotować. Pierwszym krokiem niech będzie przeczytanie tego artykułu!

   Czytaj więcej
   Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
   Zadzwoń 801 322 422