Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Ile trwa nauka angielskiego - w jakim czasie możemy nauczyć się języka?

  2022-09-07

  Jak dużo czasu zajmuje nauka angielskiego? Ile trwa opanowanie tego języka na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację? Czy rzeczywiście da się poznać angielski w dwa tygodnie czy to jedynie marketingowy slogan? Te pytania zadaje sobie każdego dnia wiele osób w trakcie poszukiwania kursu języka angielskiego dla siebie.

  Czytaj więcej

  O książce słów kilka - czyli opowiadanie o książce po angielsku

  2022-09-07

  J. K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze jest autorką słów: Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki (When in doubt, go to the library). Każdy kto czyta regularnie książki lub przeczytał, chociażby jedną wie doskonale, że ma do czynienia z zupełnie inną materią. W słowach kryje się wielka moc. Zarówno gdy je czytamy i gdy je wypowiadamy.

  Czytaj więcej

  Egzamin CAE - porady i informacje

  2022-09-07

  Czy zdajesz sobie sprawę z wartości certyfikatu CAE - Cambridge Assessment English? Być może. Z pewnością pozytywny wynik egzaminu pozwoli Ci uzyskać znakomite potwierdzenie Twojej biegłości w języku angielskim. Certyfikat CAE cieszy się wyjątkową dużą popularnością a jego wartość jest szeroko doceniana praktycznie na całym świecie. Dlaczego? Ponieważ jeśli planujesz podjąć pracę za granicą, rozpocząć studia na wymarzonej uczelni, ubiegać się o wizę czy prowadzić swój biznes, CAE pozwoli na swobodne funkcjonowanie w tych obszarach. Zawsze będzie mile widziane i doceniane.

  Czytaj więcej

  Jak przygotować się do egzaminu FCE?

  2022-09-07

  Formalne potwierdzenie znajomości języka angielskiego na określonym poziomie jest bardzo przydatne nie tylko dla osób, które zamierzają studiować bądź pracować w anglojęzycznym środowisku. Do sytuacji, w których certyfikat językowy może okazać się bardzo przydatny, należy także np. pilotowanie wycieczek w języku angielskim czy możliwość uzyskania zwolnienia z egzaminu bądź zaliczenia z angielskiego na studiach. Jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych certyfikatów językowych w Polsce w zakresie znajomości angielskiego jest B2 First (dawniej FCE).

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422