Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

Ciekawostki - archiwum wpisów

Wyszukiwarka wpisów

  Jak pokonać stres przed mówieniem po angielsku

  2019-12-04

  Motywacja do nauki angielskiego może być bardzo różna: związana z pracą, rozwojem zawodowym, życiem osobistym lub podróżami. Jest jednak jedna rzecz, która łączy większość osób uczących się tego języka. Jest to marzenie o umiejętności swobodnego wypowiadania się po angielsku. Tymczasem, strach przed mówieniem, czyli blokada językowa, to problem, z którym boryka się większość dorosłych Słuchaczy kursów językowych. Podpowiadamy, jak ją pokonać. 

  Czytaj więcej

  Poprawna wymowa w języku angielskim - Speak-Up

  2019-11-26

  Wymowa angielska wymaga nieco wysiłku od Polaków, którzy uczą się tego języka. Wynika to z faktu, że mowa Szekspira obfituje w dźwięki nieużywane w języku polskim, nie funkcjonuje w niej naturalne dla nas ubezdźwięcznianie głosek na końcu wyrazu, a przede wszystkim - nie istnieje zbiór prostych reguł, które wskazywałyby na to, jak należy wymawiać dane słowo. I co z tym fantem zrobić?

  Czytaj więcej

  Jak napisać referat po angielsku?

  2019-11-26

  Wśród wielu różnych zadań związanych z praktycznym wykorzystaniem języka angielskiego, jakie napotkasz na swojej drodze, może znaleźć się także napisanie referatu. Czy wiesz, czym różni się ta forma wypowiedzi pisemnej od zwykłego wypracowania lub eseju? Jak powinien być zbudowany i jakiego słownictwa należy w nim używać? Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

  Czytaj więcej

  Black Friday - przydatne wyrażenia

  2019-11-20

  Ogromne obniżki, świetne okazje, towary za pół ceny… Czarny Piątek na dobre zagościł w naszych sklepach i świadomości klientów. Wiele osób czeka na ten dzień w nadziei na upolowanie fantastycznych okazji cenowych. Dzięki Internetowi mamy także możliwość skorzystać z niższych cen w sklepach z innych krajów. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co oznaczają najczęściej spotykane wyrażenia, które możesz zobaczyć podczas wyprzedaży.

  Czytaj więcej
  Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
  Zadzwoń 801 322 422