• Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź

  Ciekawostki - archiwum wpisów

  Wyszukiwarka wpisów

   Zwroty grzecznościowe po angielsku - opis i przykłady zastosowań

   2021-09-24

   Właściwe, zgodne z zasadami dobrego wychowania korzystanie z form oraz zwrotów grzecznościowych jest zawsze mile widziane – niezależnie od tego, czy rozmawiamy z dopiero poznanymi osobami, czy dyskutujemy z kimś, kogo znamy doskonale. Dotyczy to każdego języka i każdego kraju, ale nie wszędzie na takich samych zasadach stosuje się zwroty grzecznościowe. Angielski jest pod tym względem dość specyficzny oraz bogaty, dlatego dziś zapraszamy na krótką wyprawę po meandrach angielskiej uprzejmości. Dear Sirs and Madams, off we go!

   Czytaj więcej

   Cechy charakteru po angielsku - pozytywne i negatywne cechy charakteru

   2021-09-24

   Umiejętność opisywania cech charakteru to niezwykle przydatna umiejętność dla osób, które pragną sprawnie porozumiewać się w języku angielskim. Znajomość słówek z dzisiejszego artykułu wzniesie Cię na nowy poziom i pozwoli swobodnie opisywać osoby - a to często właśnie ludzi dotyczą liczne konwersacje po angielsku. Poznasz zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy charakteru. Zapraszamy do wspólnej nauki słówek opisujących osobowość!

   Czytaj więcej

   Angielskie kierunki świata - skróty i wymowa w języku angielskim

   2021-09-24

   Nazywanie kierunków świata po angielsku to jedna z podstawowych umiejętności, jakie musisz opanować, ucząc się języka angielskiego. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów ze zorientowaniem się w oznaczeniach kierunków np. na mapach - zarówno tych papierowych, jak i współcześnie używanych w nawigacji GPS. Zapraszamy do lektury! 

   Czytaj więcej

   Alfabet po angielsku - cały alfabet po angielsku z wymową

   2021-09-24

   Nauka angielskiego bardzo często zaczyna się od poznania absolutnych podstaw, czyli alfabetu, prawidłowej wymowy poszczególnych liter oraz jednego lub kilku prostych technik mnemotechnicznych ułatwiających zapamiętanie, jak się wymawia poszczególne litery. Wbrew pozorom nie jest to aż tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, dlatego stworzyliśmy ten artykuł. 

   Czytaj więcej
   Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
   Zadzwoń 801 322 422