ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Ćwiczenia z języka angielskiego

Posługiwanie się językiem obcym to umiejętność praktyczna, której nie da się opanować inaczej niż poprzez ćwiczenia. Dotyczy to każdego aspektu: mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów oraz gramatyki. Tę ostatnią najlepiej szlifować jest zaraz po zapoznaniu się z teorią. Jeśli szukasz klarownych wyjaśnień poszczególnych zagadnień gramatycznych w języku angielskim, koniecznie sprawdź zakładkę Gramatyka j. angielskiego na naszej stronie. Jeżeli natomiast interesują Cię praktyczne ćwiczenia z angielskiego, trafiłeś we właściwe miejsce!

Ćwiczenia z gramatyki języka angielskiego

Dlaczego ćwiczenia z gramatyki są takie ważne i nie wystarczy samo zapoznanie się z teorią? To tak, jak z jazdą na rowerze - nie ważne, ile instrukcji i porad na ten temat przeczytasz, czy obejrzysz, dopóki sam nie wsiądziesz na pojazd, nie nauczysz się utrzymywać poprawnej postawy i nie zautomatyzujesz poszczególnych ruchów i czynności, nie będziesz mógł się cieszyć przejażdżką.

Podobnie jest z gramatyką. Tylko odpowiednia ilość wykonanych ćwiczeń pozwoli Ci przestać zastanawiać się nad każdym słowem, końcówką, szykiem zdania, operatorem itd. i po prostu mówić lub pisać po angielsku oraz bez trudu rozumieć, co ma na myśli Twój rozmówca. Udostępniane przez nas ćwiczenia zostały skomponowane w taki sposób, abyś jak najszybciej usystematyzował, zapamiętał i zautomatyzował stosowanie poszczególnych struktur gramatycznych. 

Możliwość rozwiązania testów online

Gdzie szukać skutecznych ćwiczeń z angielskiego? Możesz wybrać tradycyjną, papierową formę  i kupić książkę do pracy własnej lub zdecydować się na ćwiczenia z angielskiego do wydrukowania. Na naszej stronie znajdziesz testy online z kluczem w wygodnej formie pliku pdf do pobrania.

Czasy w języku angielskim - ćwiczenia

Czy praktyczne stosowanie czasów jest trudne? Nie! Nasze ćwiczenia z angielskiego pozwolą Ci szybko zrozumieć i zapamiętać, jak tworzyć zdania twierdzące, przeczące oraz pytania, a także dobierać czas odpowiedni do tego, co chcesz powiedzieć. 

 

Ćwiczenia z czasów teraźniejszych

Ćwiczenia z czasów przeszłych

Ćwiczenia z czasów przyszłych

Części mowy - ćwiczenia

W tej sekcji znajdziesz mnóstwo przydatnych ćwiczeń, które pozwolą Ci opanować użycie angielskich przedimków (a/an/the). Utrwalisz wiedzę na temat użycia poszczególnych form czasownika, czasowników modalnych, stopniowania przymiotników i przysłówków, stosowania zaimków oraz przyimków. Niestraszne będą Ci też angielskie rzeczowniki, liczebniki, spójniki i imiesłowy. 

Ćwiczenia z czasowników

Ćwiczenia z rzeczowników

Ćwiczenia z przedimków

Ćwiczenia z przymiotników

Ćwiczenia z przysłówków

Ćwiczenia z zaimków

Ćwiczenia ze spójników

Ćwiczenia z liczebników

Ćwiczenia z przyimków

Strona bierna - ćwiczenia

Strona bierna w języku angielskim stosowana jest o wiele częściej niż w polskim i pozwala na tworzenie konstrukcji, które nie występują w naszym języku. Nasze testy i ćwiczenia gramatyczne pozwolą Ci zrozumieć i opanować poprawne użycie tej bardzo przydatnej struktury gramatycznej. 

Mowa zależna - ćwiczenia

Reported speech, czyli mowa zależna wymaga dobrej znajomości czasów gramatycznych oraz żonglowania zaimkami, określeniami miejsca i czasu. Dzięki naszym ćwiczeniom nie będą Ci one sprawiać więcej kłopotów.

Okresy warunkowe - ćwiczenia

Jeśli wykonasz odpowiednią ilość ćwiczeń z gramatyki, okresy warunkowe staną się proste. Nasze ćwiczenia i testy pozwolą Ci rozróżnić poszczególne ich typy i poprawnie stosować je podczas rozmowy po angielsku. 

Słowotwórstwo - ćwiczenia

Testy ze słowotwórstwa pojawiają się na niemal każdym ważnym egzaminie z języka angielskiego. Umiejętność tworzenia poszczególnych części mowy od danego słowa jest także niezwykle przydatna w codziennych rozmowach. Dzięki ćwiczeniom poszerzysz zakres znanego Ci słownictwa i zapamiętasz najważniejsze zasady słowotwórstwa. 

Inwersja - ćwiczenia

Jeśli chcesz brzmieć jak prawdziwy native i zdać egzamin z angielskiego na poziomie zaawansowanym, musisz sprawnie posługiwać się inwersją. Jej prawidłowe użycie wejdzie Ci w krew po wykonaniu ćwiczeń i testów gramatycznych na naszej stronie. 

Ćwiczenia dla uczniów szkół podstawowych

Jeśli szukasz ćwiczeń z angielskiego, które pomogą Twojemu dziecku opanować materiał ze szkoły lub przygotować się do egzaminu ósmoklasisty, sprawdź nasze testy dla uczniów szkół podstawowych. Cała sekcja została czytelnie podzielona na poszczególne klasy, a w każdej z nich znajdziesz ćwiczenia z zagadnień gramatycznych, które obowiązują uczniów zgodnie z podstawą programową. 

Ćwiczenia z języka angielskiego dla dzieci

Także maluchy mogą poznawać i ćwiczyć gramatykę w przyjazny sposób! Nasze testy i ćwiczenia z angielskiego powstały z myślą o najmłodszych miłośnikach języka angielskiego!

Ćwicz swój angielski ze Speak-Up!

Gramatyka to bardzo ważna część angielskiego. Jej znajomość sprawia, że nauka języka jest prostsza, lepiej rozumiesz angielski, czujesz się pewniej i łatwiej jest Ci zrozumieć rozmówcę. Wybierz interesujące Cię zagadnienia i ćwicz swój angielski ze Speak Up!

Warto jednak pamiętać, że sama gramatyka nie wystarczy. Aby dobrze opanować język, konieczne jest także szlifowanie innych umiejętności językowych: mówienia, pisania, czytania i słuchania. W szkole Speak Up możesz to robić online, bez wychodzenia z domu!

 

Angielski Online

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.