ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Ćwiczenia - Przedimki

Angielskie przedimki w zdaniach stosujemy przed rzeczownikami, a ich prawidłowe użycie może przysparzać pewnych kłopotów, ponieważ nie mają swojego odpowiednika w polszczyźnie. Nasz zestaw "Przedimki (angielski) - ćwiczenia" pozwoli Ci sprawdzić, czy już znasz wszystkie reguły używania przedimków. 

Zanim jednak wydrukujesz test "Przedimki (angielski) - ćwiczenia" i zaczniesz go rozwiązywać, zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.speak-up.pl/przedimki-angielski i zapoznania się z zamieszczonymi tam informacjami. Na pewno okażą się pomocne w trakcie testu! 

Przedimki a

Czy pamiętasz, przed jakimi rzeczownikami i w jakiej liczbie należy zastosować nieokreślony przedimek angielski "a"? Chodzi oczywiście o rzeczowniki policzalne w liczbie pojedynczej, które rozpoczynają się od spółgłoski, ale to nie wszystko. Przedimek "a" wstawiamy wyłącznie przed rzeczownikami, które są... nieokreślone, czyli nie odnoszą się do żadnej konkretnej rzeczy ani osoby. To znaczy, że użyjemy tego przedimka na przykład mówiąc o zawodach, o wartości czegoś, o cenie, o częstotliwości wykonywania jakiejś czynności i w niektórych utartych wyrażeniach. Przekonaj się, czy nie popełniasz już błędów w stosowaniu przedimka nieokreślonego i rozwiąż ćwiczenia, które przygotowaliśmy dla Ciebie! 

Przedimki an

Angielski przedimek "an" to przedimek nieokreślony, który w pewnych sytuacjach należy zastosować zamiast przedimka "a" - dokładniej rzecz biorąc wtedy, gdy taki rzeczownik zaczyna się od samogłoski. Ta zasada jest o tyle ważna, że dotyczy nie zapisu danego słowa, a jego wymowy! To znaczy, że w niejednym przypadku słowo będzie się zaczynać od samogłoski "na papierze", ale jego wymowa będzie inna - dobry przykład to słówko university, które w mowie rozpoczyna się od "ju". Dzięki naszym ćwiczeniom możesz w praktyce sprawdzić swoje umiejętności w zakresie stosowania przedimka "an" w pełnych zdaniach. 

Przedimki the

Na pewno wiesz, że jeśli chodzi o przedimki, angielski ma też trzecią formę - to przedimek określony "the", który wstawiamy przed rzeczownikiem policzalnym, gdy mowa o konkretnej rzeczy lub osobie albo gdy mówimy o czymś po raz drugi. Używamy go również w wielu innych sytuacjach, np. w najwyższym stopniu przymiotnika, przed nazwami rzek, muzeów, statków, teatrów, hoteli, pasm górskich, oceanów, przed nazwami instrumentów muzycznych, przed liczebnikami porządkowymi i w wielu, wielu innych przypadkach. Sprawdź, czy Twoja znajomość przedimka "the" jest już bezbłędna i rozwiąż nasze testy! 

Przedimek zerowy

W niektórych sytuacjach nie da się zastosować żadnego przedimka nieokreślonego ani określonego. Wtedy w zdaniu nie pojawia się żaden przedimek ang. - to właśnie tak zwany przedimek zerowy. Najczęściej pojawia się przed rzeczownikami policzalnymi w liczbie mnogiej i nieokreślonymi rzeczownikami niepoliczalnymi, ale to nie jedyne sytuacje, w których będzie trzeba z niego skorzystać. Rozwiąż nasze testy i przekonaj się, czy potrafisz już bezbłędnie zastosować przedimek zerowy! 

 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.