ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Ćwiczenia - czasy angielskie

Znajomość czasów angielskich jest niezbędna do tego, aby sprawnie posługiwać się tym językiem podczas rozmowy. Potrzebne są także do zdania matury, egzaminu ósmoklasisty, FCE lub jakiegokolwiek innego ważnego egzaminu. Nasze ćwiczenia z czasów w języku angielskim pomogą Ci zrozumieć i utrwalić prawidłowy sposób ich budowania oraz stosowania. 

Testy z czasów w języku angielskim

Nasze ćwiczenia na czasy angielskie podzieliliśmy na czytelne sekcje, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz interesujące Cię zagadnienie. W testach znajdziesz ćwiczenia, których forma wzorowana jest na zadaniach, które możesz napotkać w najważniejszych egzaminach. Dodatkowo zadbaliśmy o to, abyś nie ćwiczył jedynie każdego z czasów w izolacji, ale miał możliwość porównania użycia poszczególnych z nich. Dzięki temu szybciej i łatwiej zrozumiesz prawidłowy sposób ich stosowania. 

Czasy teraźniejsze

Czasy teraźniejsze to Present Simple, Present Continuous, Present Perfect i Present Perfect Continuous. Ćwiczenia na czasy angielskie, mieszane oraz poświęcone tylko jednemu z nich, które znajdziesz na naszej stronie, pomogą Ci raz na zawsze utrwalić ich prawidłowe użycie.

Czasy przeszłe

W tej sekcji znajdziesz ćwiczenia dotyczące czterech czasów gramatycznych: Past Simple, Past Continuous, Past Perfect i Past Perfect Continuous oraz bardzo ważnych konstrukcji dotyczących przeszłości: used to i would. 

Czasy przyszłe

Dzięki ćwiczeniom w tej sekcji lepiej zrozumiesz i udoskonalisz zastosowanie czasów Future Simple, Future Continuous, Future Perfect oraz Future Perfect Continuous i konstrukcji to be going to

 

Poniżej przedstawiamy listę ćwiczeń z czasów języka angielskiego:

Ćwiczenia z czasów teraźniejszych:

Ćwiczenia z czasów przeszłych

Ćwiczenia z czasów przeszłych


Zachęcamy do regularnych ćwiczeń i odwiedzenia sekcji ze wszystkimi ćwiczeniami z języka angielskiego.

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.