ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Czasy przeszłe - ćwiczenia

O przeszłości możemy mówić po angielsku na wiele różnych sposobów. W języku tym funkcjonują cztery czasy przeszłe i dwie konstrukcje służące do opisywania czynności i stanów przeszłych. Jak nie pogubić się w tym bogactwie językowym? Pomoże Ci w tym nasz zestaw testów na czasy przeszłe angielskie i ćwiczenia online

Testy z czasów przeszłych

Nasze ćwiczenia na czasy przeszłe w angielskim nie tylko sprawdzają wiedzę, ale przede wszystkim uczą i pomagają zrozumieć zasady stosowania konkretnych struktur i różnic pomiędzy nimi. Zanim przejdziesz do rozwiązywania zadań, zerknij na zakładkę Gramatyka języka angielskiego na naszej stronie Speak-up.pl i przypomnij sobie, jak tworzyć i stosować czasy przeszłe w angielskim.

Ćwiczenia pdf możesz pobrać, wydrukować i rozwiązać w najdogodniejszej dla Ciebie chwili. Załączony klucz pozwoli Ci samodzielnie sprawdzić odpowiedzi.

Lista ćwiczeń z czasów przeszłych

Czas Past Simple

Past Simple to czas przeszły, którego używamy, aby mówić o zakończonych czynnościach i stanach w przeszłości, a także o nawykach i czynnościach powtarzalnych. Sprawdź, czy pamiętasz, jak tworzyć zdania twierdzące, przeczące i pytania, oraz kiedy używać was, were, a kiedy did. 

Czas Past Continuous

Czas Present Continuous stosowany jest do opisywania czynności, które trwały w danym momencie w przeszłości. Składa się z dwóch elementów: operatora was lub were i czasownika z końcówką -ing. Pobierz nasze ćwiczenia i upewnij się, że potrafisz stosować Present Continuous.

Past Simple i Past Continuous - porównanie

Nie wszystkie czasowniki mogą zostać użyte w czasach Continuous. Przy wyborze czasu bardzo ważne jest też to, czy opisywana czynność została zakończona, czy nie. Te ćwiczenia online pozwalają zrozumieć różnicę w stosowaniu czasu Past Simple i Past Continuous. 

Czas Past Perfect

Czas zaprzeszły to konstrukcja, która jeszcze nie tak dawno występowała także w języku polskim. Teraz niemal się jej nie spotyka. Past Perfect ma się natomiast w angielskim znakomicie i często usłyszysz go w wypowiedziach native speakerów. Pobierz nasze ćwiczenia pdf i utrwal swoją umiejętność jego stosowania w praktyce.

Czas Past Perfect Continuous

Czas zaprzeszły ciągły - ta nazwa jest o wiele bardziej skomplikowana niż sam czas Past Perfect Continuous. Mimo że wygląda na trudny, w rzeczywistości łatwo zapamiętać, w jakich sytuacjach powinien być stosowany. Wykonaj ćwiczenia online i utrwal tworzenia zdań twierdzących, przeczących i pytań w czasie Past Perfect Continuous. 

Past Perfect i Past Perfect Continuous - porównanie

Wiesz, że do opisania danej czynności powinieneś zastosować czas zaprzeszły, ale nie jesteś pewien, który wybrać - Past Perfect czy Past Perfect Continuous? Który z nich odnosi się do stanów i czynności zakończonych, a który podkreśla, jak długo trwała dana czynność w przeszłości, zanim wydarzyło się coś innego? Pobierz nasze ćwiczenia pdf i pozbądź się wątpliwości. 

Konstrukcje used to i would 

O nawykach i czynnościach powtarzalnych z przeszłości możesz opowiadać za pomocą dwóch poręcznych konstrukcji - used to i would. Pamiętaj tylko, że to drugie dotyczy wyłącznie czynności, nigdy stanów. Wydrukuj nasze testy i utrwal różnice pomiędzy tymi dwoma strukturami.

Czasy przeszłe - porównanie

Ćwiczenia na czasy przeszłe w angielskim muszą zawierać także testy obejmujące wszystkie z nich. Pobierz zestaw i sprawdź, czy potrafisz poprawnie stosować Past Simple, Past Continuous, Past Perfect, Past Perfect Continuous, used to i would. 

 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.