ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Nauka Angielskiego - poziom B1

Poziom średnio zaawansowany

 

Pre-Intermediate 1

 

Nauczysz się:

 • jak opisać uczucia i podejście do danej sytuacji; jak opowiadać o swoim profilu w Internecie;
 • jak opowiedzieć historyjkę;
 • jak mówić o książkach, sztuce, transporcie i postępie technologicznym.

 

Poznasz również wiele innych zagadnień!

 

Pre-Intermediate 2

 

Nauczysz się:

 • jak wyrazić opinię na temat filmów i telewizji;
 • jak opisać dolegliwości; jak zrozumieć ulotki dołączone do leków;
 • jak opowiadać o przyzwyczajeniach dotyczących nauki;
 • jak wziąć udział w rozmowie o pracę;
 • jak opowiadać o wydarzeniach sportowych i zawodach.

 

Intermediate 1

 

Nauczysz się:

 • jak podsumować tekst i przedstawić jego główne założenia;
 • jak opowiadać o zmianie klimatu;
 • jak rozumieć ogłoszenia publiczne;
 • jak rozmawiać o przyszłych trendach i oczekiwaniach.

 

Intermediate 2

 

Nauczysz się:

 • jak wyrazić opinię na temat filmów i telewizji;
 • jak opisać dolegliwości; jak zrozumieć ulotki dołączone do leków;
 • jak opowiadać o przyzwyczajeniach dotyczących nauki;
 • jak wziąć udział w rozmowie o pracę;
 • jak opowiadać o wydarzeniach sportowych i zawodach.

poziomy angielskiego w Speak Up-1

Poziom B1 - umiejętności ogólne

Poziom B1, czyli średniozaawansowany niższy pozwala na całkiem sprawne posługiwanie się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Co mówi skala CEFR o umiejętnościach językowych na poziomie B1?

Słuchanie

Jeśli Twój poziom to B1, rozumiesz najważniejszy przekaz, kiedy słuchasz autentycznych angielskich komunikatów na znane Ci tematy, np. związane z Twoją pracą, szkołą lub czasem wolnym. Rozumiesz też główny przekaz wielu programów radiowych i telewizyjnych na tematy aktualnych wydarzeń lub takie, które są Ci znane i bliskie, np. Twoich zainteresowań osobistych lub zawodowych, ale tylko pod warunkiem, że wypowiedzi są stosunkowo wyraźne i niezbyt szybkie.

Czytanie

Na poziomie B1 rozumiesz teksty, w których użyto często stosowanego słownictwa codziennego lub związanego z Twoją pracą. Nie masz problemu ze zrozumieniem opisu wydarzeń, uczuć oraz pragnień zwartych w nieformalnym liście, mailu lub wiadomości.

Mówienie

Dajesz sobie radę w typowych sytuacjach związanych z podróżowaniem w krajach, gdzie mówi się po angielsku. Nie musisz w żaden sposób przygotowywać się do rozmowy na znane Ci tematy i dotyczące codziennych zajęć, np. Twoich zainteresowań, rodziny, zainteresowań, pracy, podróży i bieżących wydarzeń.

Na poziomie B1 potrafisz układać zdania złożone w celu opisania doświadczeń i wydarzeń, marzeń, nadziei i ambicji. Umiesz krótko uzasadnić swoje opinie i podać argumenty, aby je poprzeć. Nie sprawia Ci trudności mówienie o planach na przyszłość. Potrafisz opowiadać o wydarzeniach z przeszłości, streścić wydarzenia z książki lub filmu i opisać swoje reakcje.

Pisanie

Będąc na poziomie B1, potrafisz komponować proste, lecz spójne teksty na tematy, które są Ci znane lub którymi się interesujesz. Umiesz napisać nieformalny list, email lub wiadomość opisujący Twoje doświadczenia i wrażenia. Stworzysz pisemny opis osoby, ogłoszenie, a nawet list ze skargą.

Poziom B1 - co potrafisz powiedzieć

Autorzy skali CEFR poświęcili najwięcej czasu najważniejszej kompetencji językowej, czyli mówieniu. Powstała osobny, bardziej szczegółowy opis, obejmujący pięć różnych aspektów: zakres słownictwa, prawidłowe stosowanie środków gramatycznych, płynność mówienia, interakcję i spójność.

Zakres słownictwa

Jeśli Twój poziom to B1, znasz już 3000-4500 słów, czyli wystarczająco dużo, aby poradzić sobie w większości sytuacji i wyrazić swoje myśli, choć z pewnym wahaniem i nie zawsze precyzyjnie. Tematy, w których czujesz się najlepiej to: rodzina, hobby, praca, podróże i bieżące wydarzenia, ale dasz sobie też radę, rezerwując stolik w restauracji, mówiąc o podstawowych dolegliwościach zdrowotnych, ubraniu i technologii.

Prawidłowe stosowanie środków gramatycznych

Na poziomie B1 bez problemu dajesz sobie radę z podstawowymi strukturami gramatycznymi, a do Twojego repertuaru dołącza Past Perfect i drugi okres warunkowy. Poszerzasz też wiedzę na temat czasowników modalnych i zaczynasz częściej i pewniej stosować czasowniki frazowe (phrasal verbs).

Płynność mówienia

Poziom B1 to etap, kiedy możesz zacząć się cieszyć budowaniem dłuższych wypowiedzi bez wcześniejszego przygotowania. Wciąż robisz pauzy, zastanawiasz się i poświęcasz sporo uwagi prawidłowemu doborowi słów i struktur gramatycznych, lecz potrafisz mówić w zrozumiały sposób przez dłuższy czas.

Interakcja

Na poziomie B1 możesz inicjować, podtrzymywać i kończyć rozmowy na znane Ci tematy. Umiesz powtórzyć, a nawet sparafrazować proste wypowiedzi rozmówcy, aby upewnić się, że dobrze go zrozumiałeś.

Spójność

Osoba na poziomie B1 potrafi łączyć krótkie zdania i elementy w spójną, logiczną całość za pomocą bardziej wyrafinowanych spójników oraz w jasny sposób określać kolejność wydarzeń.

Czy poziomy w szkole Speak Up korespondują ze skalą CEFR?

Słuchacze Szkoły Speak Up szlifują swoje umiejętności odpowiadające poziomowi B1 w skali CEFR na czterech poziomach: Pre-Intermediate 1, Pre-Intermediate 2, Intermediate 1 i Intermediate 2. Każdy z nich trwa przeciętnie 2-3 miesiące, osiągnięcie poziomu B1 w przypadku osób zupełnie początkujących wymaga 1,5 - 2 lat nauki.

Skorzystaj z naszego kursu angielskiego online już dziś!

 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.