ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Części mowy - ćwiczenia

W języku angielskim funkcjonują dokładnie te same części mowy, co w języku polskim: czasownik, rzeczownik, przymiotnik, przysłówek, zaimek, spójnik, przyimek i liczebnik. Dodatkowo Anglicy posługują się także przedimkiem. Nasze ćwiczenia dotyczące części mowy w angielskim pomogą Ci usystematyzować i utrwalić wiedzę na ich temat. Jeśli najpierw chciałbyś odświeżyć swoją wiedzę, wejdź na www.speak-up.pl i zerknij w zakładkę Gramatyka j. angielskiego.

Testy z części mowy

Ćwiczenia zostały podzielone na czytelne sekcje. Wystarczy pobrać zestaw testów na części mowy w angielskim w formacie pdf, wydrukować i rozwiązać w dogodnym dla Ciebie czasie. Dzięki załączonemu kluczowi możesz samodzielnie sprawdzić, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi.

Ćwiczenia z czasowników

Czasownik w języku angielskim to szerokie zagadnienie. W naszych zestawach znajdziesz ćwiczenia dotyczące: trzech podstawowych, czyli: do, have i be, czasowników pomocniczych, czasowników nieregularnych oraz czasowników modalnych.

Ćwiczenia z rzeczowników

Co trzeba wiedzieć o rzeczownikach w języku angielskim? Musisz umieć rozróżniać policzalne od niepoliczalnych, tworzyć liczbę mnogą, stosować dopełniacz saksoński i znać rzeczowniki złożone. Nasz zestaw ćwiczeń pomoże Ci zrozumieć te zagadnienia!

Ćwiczenia z przedimków

Sprawdź, czy wiesz, jak poprawnie stosować a, an i the, a także przedimek zerowy. Wykonaj nasz zestaw ćwiczeń i utrwal swoje umiejętności w tym zakresie!

Przymiotniki

Przymiotniki w języku angielskim stopniują się na dwa sposoby - opisowo i przez dodanie odpowiedniej końcówki. Sprawdź, czy potrafisz robić to prawidłowo. Osobnym zagadnieniem są przymiotniki dzierżawcze, które często mylą się z zaimkami dzierżawczymi. Zrób ćwiczenia i upewnij się, że stosujesz je we właściwy sposób. 

Przysłówki

Przysłówki angielskie dzielą się na pięć kategorii: czasu, miejsca, sposobu, stopnia oraz częstotliwości. Przekonaj się, czy znasz ich znaczenie i wiesz, jak stosować je w poprawny sposób.

Zaimki

Zaimki to jedne z najkrótszych angielskich słów, a jednocześnie - jedne z najczęściej stosowanych. Czy potrafisz rozróżnić i właściwie stosować zaimki osobowe, dzierżawcze, zwrotne, wzajemne, nieokreślone i wzajemne? Wykonaj ćwiczenia i usystematyzuj swoją wiedzę.

Spójniki

Dzięki spójnikom jesteśmy w stanie układać dłuższe zdania i nie tracić sensu wypowiedzi. Przekonaj się, czy potrafisz poprawnie stosować spójniki angielskie. 

Spójniki współrzędne - ćwiczenia

Spójniki podrzędne - ćwiczenia

Liczebniki

W codziennych rozmowach często używamy liczebników, dat, liczebników porządkowych i ułamków. Sprawdź, czy dobrze znasz liczebniki angielskie. 

Liczebniki główne - ćwiczenia

Przyimki

Przyimki miejsca, czasu, ruchu, sposobu i inne spędzają sen z powiek osób uczących się angielskiego. Zrób nasze ćwiczenia i zapamiętaj, jak należy je stosować.

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.