ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Angielski poziom C2 (Proficient)

Poziom profesjonalny

 

Master 1, Master 2

 

Rozwiniesz:

Umiejętności mówienia, pisania i czytania na poziomie zaawansowanym.

Opanujesz i będziesz używać adekwatnie do sytuacji idiomatycznych zwrotów i wyrażeń.

Będziesz przygotowany do prowadzenia spotkań i prezentacji w języku angielskim.

Rozwiniesz umiejętności komunikacji różnymi typami rozmówców i w różnorodnych

sytuacjach komunikacyjnych oraz zawodowych.

poziomy angielskiego w Speak Up-1

Poziom C2 to uwieńczenie nauki języka angielskiego i osiągnięcie mistrzostwa. Czy wiesz, co musisz umieć, aby umieścić go w swoim cv?

Poziom C2 - umiejętności ogólne

Autorzy skali CEFR opisują umiejętności językowe w czterech oddzielnych kategoriach: słuchaniu ze zrozumieniem, czytaniu, mówieniu oraz pisaniu. Co powinieneś potrafić na poziomie C2?

Słuchanie

Jeśli Twój poziom to B2, nie masz problemów ze zrozumieniem ze słuchu żadnego wariantu języka angielskiego, bez względu na okoliczności i to, czy słuchasz go “na żywo” czy za pośrednictwem transmisji. Dotyczy to także wypowiedzi w bardzo szybkim tempie, jeśli możesz poświęcić trochę czasu na oswojenie się z danym akcentem.

Czytanie

Na poziomie C2 potrafisz z łatwością przeczytać i zrozumieć praktycznie każdą formę pisemną w języku angielskim, nawet jeśli są to teksty bardzo abstrakcyjne lub złożone i wymagające pod względem struktury albo użytego języka, np. zaawansowane instrukcje obsługi, artykuły pisane językiem specjalistycznym oraz dzieła literackie.

Mówienie

Bez wysiłku bierzesz udział w dowolnej rozmowie lub dyskusji, znasz i poprawnie stosujesz wyrażenia idiomatyczne i kolokwialne. Wyrażasz się płynie, potrafisz operować niuansami językowymi i wypowiadać w sposób bardzo precyzyjny. Nawet jeśli natrafiasz na jakąś trudność językową, umiesz tak przekonstruować swoją wypowiedź, że Twój rozmówca tego nie zauważa.

Na poziomie C2 potrafisz tworzyć przejrzyste, płynne opisy i argumentację, dostosowując styl wypowiedzi do kontekstu i sytuacji. Są one logiczne i pozwalają odbiorcy zauważyć oraz zapamiętać najważniejsze punkty.

Pisanie

Kiedy osiągasz poziom C2, tworzone przez Ciebie teksty są czytelne i dopasowane stylistycznie do kontekstu. Potrafisz komponować dobre jakościowo oficjalne listy i maile , raporty i artykuły, które cechuje bogactwo językowe oraz logika w przedstawianiu argumentacji. Poradzisz sobie także z napisaniem recenzji tekstów specjalistycznych i dzieł literackich.

Poziom C2 - co potrafisz powiedzieć

Umiejętnością językową o największym znaczeniu jest dla większości osób mówienie. Z tego powodu poświęcono jej więcej uwagi i opracowano bardziej precyzyjny system określania konkretnych kompetencji. Autorzy skali CEFR wyodrębnili pięć różnych aspektów:

Zakres słownictwa

Jeżeli osiągnąłeś poziom C2, dysponujesz repertuarem około 17 000 słów. Wykazujesz się ogromną elastycznością w formułowaniu myśli na różne sposoby i za pomocą zróżnicowanych form lingwistycznych. Z łatwością oddajesz niuanse, podkreślasz znaczenia, różnicujesz i eliminujesz niejasności w swoich wypowiedziach. Doskonale władasz idiomami, czasownikami frazowymi (phrasal verbs) oraz wyrażeniami potocznymi.

Prawidłowe stosowanie środków gramatycznych

Znasz i prawidłowo stosujesz wszystkie angielskie struktury gramatyczne, nie musisz się zastanawiać nad ich doborem nawet wtedy, gdy Twoja uwaga skupiona jest na czymś innym, np. na planowaniu dalszej części wypowiedzi lub kontrolowaniu reakcji Twoich odbiorców.

Płynność mówienia

Na poziomie C2 wyrażasz swoje myśli spontanicznie, a Twoje wypowiedzi cechują się płynnością i naturalnością porównywalną do native speakerów. Nie musisz korygować błędów, ponieważ ich nie popełniasz, a jeśli trafisz na jakąś trudność, jesteś w stanie poradzić sobie z nią w sposób niezauważalny dla rozmówców.

Interakcja

Potrafisz prowadzić rozmowę umiejętnie i bez żadnych trudności, dostrzegając i wykorzystując sygnały niewerbalne, np. intonację. Tworzysz długie, wielowątkowe wypowiedzi, stosujesz aluzje i odniesienia.

Spójność

Na poziomie C2 Twoje wypowiedzi są spójne, logiczne i wewnętrznie powiązane. Wykorzystujesz w poprawny sposób pełen zakres różnych wzorów, środków stylistycznych i spójników.

Czy poziomy w szkole Speak Up odpowiadają skali CEFR?

Słuchacze szkoły Speak Up szlifują swoje umiejętności i osiągają poziom C2 na poziomach Master 1 i Master 2. Jeśli zaczynasz naukę angielskiego od podstaw, dojście do tego etapu zajmie Ci około 3,5 - 4 lat nauki.

 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.