ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Rzeczowniki - ćwiczenia

O tym, jak ważna jest znajomość rzeczowników w codziennej komunikacji, nie trzeba nikogo przekonywać. Ćwiczenia, które znajdziesz na naszej stronie, pozwolą Ci poszerzyć i usystematyzować posiadaną wiedzę oraz używać ich swobodnie podczas mówienia po angielsku. 

Testy z rzeczowników angielskich

Pobierz nasze testy na rzeczowniki w języku angielskim w pdf, wydrukuj i rozwiąż. Odpowiedzi możesz sprawdzić samodzielnie w załączonym kluczu. 

Rzeczowniki policzalne/niepoliczalne

Rzeczowniki policzalne to takie, które możemy policzyć na sztuki, np. dog (pies), table (stół), car (samochód). Rzeczowniki niepoliczalne obejmują przede wszystkim płyny, proszki, gazy i pojęcia abstrakcyjne, np. water (woda), sand (piasek), air (powietrze), money (pieniądze). Sprawdź, czy potrafisz poprawnie stosować angielskie rzeczowniki policzalne i niepoliczalne! 

Rzeczowniki dopełniacz saksoński

Niepozorna literka s dodana na końcu angielskiego wyrazu niesie zwykle ze sobą bardzo ważne znaczenie. Poprzedzona apostrofem - ‘s - tworzy dopełniacz saksoński, za pomocą którego wskazujemy na przynależność, np. Ann’s dog (pies Anny). Wykonaj nasze ćwiczenia i przekonaj się, czy Saxon Genitive ma przed Tobą jakieś tajemnice!

Rzeczowniki liczba mnoga

W większości przypadków tworzenie liczby mnogiej rzeczowników angielskich jest bardzo proste: wystarczy dodać końcówkę -s. Jednak, jak wszyscy wiemy, język angielski obfituje w wyjątki. Pobierz nasze ćwiczenia na liczbę mnogą angielskich rzeczowników i sprawdź, czy znasz je wszystkie! 

Rzeczowniki złożone

Bywa, że z połączenia dwóch angielskich rzeczowników powstaje trzeci, zupełnie nowy. Przypomnij sobie angielskie rzeczowniki złożone i wyćwicz ich prawidłowe użycie z naszymi ćwiczeniami!

 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.