ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Ćwiczenia - przysłówki

Przysłówek angielski, podobnie jak w języku polskim, odpowiada na pytanie „jak?” i zawsze pojawia się w zdaniu jako określenie czasownika, przymiotnika albo innego przysłówka. Angielskie przysłówki opisują sposób, w jaki coś zostało zrobione, a także cechy czynności, stany oraz inne właściwości opisywanych rzeczy i osób. Na pewno ucieszy Cię wiadomość, że jeśli chodzi o przysłówki, angielski jest pod wieloma względami znacznie prostszy od polskiego – szczególnie w zakresie tworzenia przysłówków.

Przygotowane przez nas zestawy zadań testowych „Przysłówki angielski ćwiczenia pdf” pozwolą Ci sprawdzić, jak dobrze znasz poszczególne rodzaje przysłówków w angielskim, czy wiesz już wszystko o tym, jak prawidłowo używać przysłówków w zdaniu i jak odróżniać je od innych części mowy.

Przysłówki w języku angielskim - powtórka wiadomości

Przysłówki częstotliwości

Jeśli chodzi o angielski przysłówek częstotliwości, określa on jak często wykonywana jest opisywana czynność, uzupełniając generalne informacje przekazywane przez określaną przez siebie część zdania. Pamiętaj, że przysłówek ang. może wskazywać zarówno konkretną częstotliwość danej czynności, jak i określać częstotliwość powtarzania w sposób ogólny. Najczęściej przysłówki czasu są używane w zdaniu między podmiotem a głównym czasownikiem.

Przysłówki czasu

W języku angielskim przysłówki czasu informują o tym, kiedy dana czynność jest/była wykonywana, a także jak długo trwała i jak często była powtarzana. Przeważnie stosuje się je na końcu zdania, choć zdarzają się nieliczne wyjątki od tej reguły. Zwróć uwagę, że w niektórych sytuacjach przysłówki czasu to także przysłówki częstotliwości. Ćwiczenia, które znajdziesz w tej sekcji, nauczą Cię także prawidłowej kolejności używania przysłówków czasu, jeśli w jednym zdaniu występuje ich więcej niż 1.

Przysłówki miejsca

Angielskie przysłówki miejsca pozwalają precyzyjnie wskazać, gdzie konkretnie dana sytuacja miała miejsce. Pamiętaj, że jeśli chodzi o angielski przysłówki miejsca stanowią dosyć szeroką kategorię części zdania – wskazują kierunki, określają odległość, określają położenie poszczególnych osób czy przedmiotów względem siebie w przestrzeni. W zdaniu przysłówki miejsca wstawia się najczęściej po głównym czasowniku albo dopełnieniu. Dzięki naszym ćwiczeniom z tej sekcji łatwo zapamiętasz też, czym przysłówki miejsca różnią się od innych przysłówków.

Przysłówki sposobu

Jak wskazuje nazwa, przysłówki sposobu pozwalają poinformować, jak dana czynność została wykonana lub przeprowadzona. Jeśli chodzi o pozycję w zdaniu, przysłówek angielski tego typu zazwyczaj jest używany po dopełnieniu, nieco rzadziej po czasowniku głównym. Co ciekawe, ogromna większość przysłówków sposobu powstaje poprzez dodanie końcówki -ly do właściwego przymiotnika, dzięki czemu tworzenie przysłówków sposobu jest naprawdę proste. Pamiętaj jednak, że istnieją również takie, które nie posiadają końcówki -ly – poznasz je, rozwiązując ćwiczenia z tej sekcji.

Przysłówki stopnia

Poprzez przysłówki angielski pozwala Ci w naprawdę precyzyjny sposób wyrażać myśli i opisywać otaczający Cię świat. Przysłówki stopnia używane są do określania intensywności procesów, zdarzeń i zjawisk, co oznacza, że w zdaniu najczęściej zastosujesz je bezpośrednio przed modyfikowanym przez nie słowem (przymiotnikiem, czasownikiem, innym przysłówkiem).

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.