ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Czasy teraźniejsze - ćwiczenia

W angielskim istnieją aż cztery czasy teraźniejsze, co sprawia, że osoby, które dopiero rozpoczynają naukę tego języka, mogą czuć się nieco zagubione. Na szczęście, wszystko staje się jaśniejsze z czasem, wraz z praktyką. Niezwykle pomocne są w tym odpowiednie ćwiczenia - czasy teraźniejsze i angielski w ogóle, najszybciej wchodzą nam do głowy, poprzez praktykę.

Testy z czasów teraźniejszych

Jeśli interesują Cię czasy teraźniejsze w angielskim i ćwiczenia online, które pozwolą Ci skutecznie opanować to zagadnienie gramatyczne, znalazłeś się we właściwym miejscu. W każdej sekcji znajdziesz zestaw testów, które nie tylko sprawdzają posiadaną przez Ciebie wiedzę, ale przede wszystkim uczą i pomagają zrozumieć oraz utrwalić sposób użycia każdego z czterech czasów. 

Ćwiczenia w pdf możesz pobrać, wydrukować i rozwiązać, kiedy będziesz miał taką możliwość. Na końcu każdego testu znajduje się klucz z rozwiązaniami. 

Present Simple

Present Simple to zwykle pierwszy czas, który poznajemy, ucząc się angielskiego. Nasze ćwiczenia do druku pozwolą Ci utrwalić sposób tworzenia zdań twierdzących, przeczeń i pytań. Zapamiętasz też, jak robić to w trzeciej osobie liczby pojedynczej, oraz jak udzielać krótkich odpowiedzi.

Present Continuous

Ten zestaw ćwiczeń pomoże Ci zrozumieć i zapamiętać, jak budować zdania w czasie Present Continuous. Już nigdy nie zapomnisz o operatorze “to be”, co zdarza się wielu osobom!

Present Simple i Present Continuous - porównanie

Zastosowanie jednego czasu sprawia mniej kłopotów niż konieczność dokonania wyboru jednego z dwóch lub kilku. W tej sekcji znajdziesz ćwiczenia pdf, które pomogą Ci zrozumieć i utrwalić różnicę pomiędzy Present Simple a Present Continuous. 

Poniżej lista ćwiczeń z czasów teraźniejszych:

Zachęcamy do regularnej nauki i do zapoznania się z pozostałymi ćwiczeniami z czasów języka angielskiego oraz z pozostałymi ćwiczeniami z angielskiego.

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.