ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Przymiotniki - ćwiczenia

Jeśli chodzi o przymiotniki, angielski nie różni się od większości innych języków pod względem funkcji, jaką pełnią te części mowy w zdaniu. Angielskie przymiotniki mają za zadanie dostarczać dodatkowe, szczegółowe informacje o określanym rzeczowniku i wskazywać na jakąś cechę lub właściwość danego zjawiska, stanu, pojęcia, istoty żywej bądź rzeczy. 

Wyjątkową cechą, jaką posiadają absolutnie wszystkie angielskie przymiotniki, jest to, że się w żaden sposób nie odmieniają, co ogromnie ułatwia naukę języka każdemu, kto chce poznać język angielski. Przymiotniki w angielszczyźnie zazwyczaj stosuje się w zdaniu bezpośrednio przed rzeczownikiem, którego dotyczą, ale nie jest to bezwzględna reguła, choć istniejące wyjątki są raczej nieliczne. 

Zanim jednak zabierzesz się za rozwiązywanie zadań testowych, które znajdziesz w naszym zestawie "Przymiotniki (angielski) - ćwiczenia", skorzystaj z wiadomości zamieszczonych na stronie https://www.speak-up.pl/przymiotniki-angielski. Pomogą Ci one odświeżyć i utrwalić wiadomości o przymiotnikach w języku angielskim. 

Przymiotniki stopniowanie

Stopniowanie to jedno z podstawowych zagadnień, które musisz dobrze opanować poznając przymiotniki. Angielski na szczęście jest w tym zakresie bardzo podobny do polskiego, co bardzo ułatwia naukę. Mamy tu trzy stopnie przymiotnika, a samo stopniowanie może odbywać się regularnie bądź nieregularnie, wyjątków jest jednak zdecydowanie mniej, niż w polskim. Przekonaj się, czy bez problemu radzisz sobie ze stopniowaniem i rozwiąż nasz zestaw ćwiczeń testowych! 

Przymiotniki dzierżawcze

W języku polskim przymiotniki dzierżawcze mogą przyprawić o ból głowy nawet rodowitego Polaka, ale w języku angielskim jest to kwestia bardzo prosta: występuje jedynie 8 form, które bez problemu zapamiętasz (my, your, his, her, its, our, your, their). Co ważne, dzierżawczy przymiotnik ang. występuje zawsze w połączeniu z rzeczownikiem - jeśli będziesz o tym pamiętać, nigdy nie pomylisz go z zaimkiem dzierżawczym. Wydrukuj nasz zestaw "przymiotniki (angielski) - ćwiczenia" i sprawdź, czy poradzisz sobie bez żadnych problemów z precyzyjnym wyrażaniem myśli przy użyciu przymiotników dzierżawczych! 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.