ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Czasy przyszłe - ćwiczenia

Język angielski pozwala mówić o przyszłości w bardzo precyzyjny sposób. Cztery czasy przyszłe plus konstrukcja to be going to mogą jednak sprawiać, że osoby uczące się angielskiego, poczują się nieco zagubione. W zrozumieniu różnic pomiędzy poszczególnymi konstrukcjami pomoże ci nas zestaw do samodzielnej nauki: “Ćwiczenia na czasy przyszłe w angielskim”. 

Jeśli przed przystąpieniem do rozwiązywania ćwiczeń chciałbyś powtórzyć i usystematyzować wiedzę na temat czasów przyszłych w angielskim, koniecznie zajrzyj na www.speak-up.pl/gramatyka.

Lista czasów przeszłych:

Testy z czasów przyszłych

Jeżeli czujesz się już gotowy do pracy z naszymi testami, pobierz ćwiczenia w pdf na komputer, wydruku jej, rozwiąż i sprawdź odpowiedzi w załączonym kluczu. Ćwiczenia na poszczególne czasy przyszłe zawierają wskazówki, które pomogą Ci utrwalić poprawny sposób konstruowania zdań. 

Future Simple

Czas przyszły prosty ma bardzo trafną nazwę, ponieważ jest jedną z najłatwiejszych konstrukcji gramatycznych do nauki w języku angielskim. Sprawdź, jak radzisz sobie z operatorem will w praktyce!

Future Continuous

Future Continuous to czas, który stosujemy, aby mówić o czynnościach, które będą odbywać się w określonym momencie w przyszłości. Użyjemy go też do wyrażania uprzejmych próśb. Nasz zestaw ćwiczeń pomoże Ci utrwalić sposób tworzenia zdań twierdzących, przeczących i pytań w Future Continuous. Poznasz też różne konteksty, w których jest stosowany. 

Future Simple i Future Continuous - porównanie

Pomimo wspólnego operatora will, czasy Future Simple i Future Continuous stosowane są w zupełnie różnych sytuacjach. Utrwal zasady ich używania dzięki naszym ćwiczeniom do samodzielnej nauki.

Future Perfect

Future Perfect, czyli czas przyszły dokonany wygląda groźnie (will have + 3 forma czasownika), lecz w gruncie rzeczy jest dość prosty. Stosujemy go, aby mówić
o czynnościach, które w danym momencie w przyszłości będą już zakończone. Dzięki naszym ćwiczeniom nie będziesz miał problemów z budowaniem poprawnych zdań w Future Perfect. 

Future Perfect Continuous

Czas Future Perfect Continuous opisuje czynność, która w danym momencie w przyszłości będzie trwała określoną ilość czasu. To najdłuższy pod względem formy czas gramatyczny
w języku angielskim. Sprawdź, jak sobie z nim radzisz!

Future Perfect i Future Perfect Continuous - porównanie

Ten zestaw ćwiczeń pozwoli Ci upewnić się, że doskonale rozumiesz różnicę pomiędzy dwoma czasami przyszłymi, które nie mają swoich odpowiedników w języku polskim, a ich forma nie ma przed Tobą żadnych tajemnic.

to be going to

“To be going to” to jedna z najczęściej stosowanych konstrukcji w języku angielskim. Służy do wyrażania zamiarów oraz przewidywań opartych na faktach. Trudno wyobrazić sobie codzienną konwersację po angielsku bez użycia “to be going to”. Pobierz nasze ćwiczenia i upewnij się, że umiesz ją stosować!

Future Simple, to be going to i Present Continuous - porównanie

Jeśli nie jesteś pewien, jaka jest różnica pomiędzy Future Simple, to be going to i Present Continuous, ten zestaw ćwiczeń jest idealny dla Ciebie. Kilka różnych typów zadań sprawi, że już nigdy nie popełnisz pomyłki.

Czasy przyszłe - porównanie

Chcesz przekonać się, czy opanowałeś wszystkie czasy przyszłe w języku angielskim? Pobierz i rozwiąż ćwiczenia na wszystkie czasy przyszłe w pdf.

 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.