ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Czasowniki - ćwiczenia

Bez znajomości czasowników nie jest możliwe budowanie zdań i komunikacja w ogóle. Nasze ćwiczenia na czasowniki w języku angielskim pozwolą Ci utrwalić i usystematyzować niezbędne wiadomości.

Testy z czasowników

Niniejsze ćwiczenia umożliwią Ci samodzielną naukę angielskiego. Po prostu pobierz testy na czasowniki w języku angielskim w pdf, rozwiąż w dogodnym momencie i sprawdź odpowiedzi w załączonym kluczu. 

Czasownik DO - ćwiczenia

Czasownik to do, czyli “robić” jest zdecydowanie jednym z najważniejszych w języku angielskim, ponieważ pełni też funkcję operatora w czasie Present Simple. Umiejętność jego poprawnego stosowania jest po prostu nieodzowna. Sprawdź, czy wiesz, jak używać to do we właściwy sposób. 

Ćwiczenia Czasownik BE

Czy wyobrażasz sobie rozmowę bez używania czasownika “być”? To praktycznie niemożliwe! Dodatkowo w języku angielskim to be pełni funkcję operatora i po prostu musisz go znać. Sprawdź, czy jesteś mistrzem odmiany czasownika to be

Ćwiczenia z Czasownika HAVE

To have to kolejny po to be i to do czasownik, który bezwzględnie należy znać i który pełni rolę operatora w kilku czasach. Przekonaj się, czy wiesz, jak stosować czasownik have w pełnych zdaniach. 

Czasowniki nieregularne - ćwiczenia

Trzy formy czasowników nieregularnych w języku angielskim trzeba po prostu zapamiętać. Nasze ćwiczenia pomogą Ci to zrobić w najskuteczniejszy sposób - przez praktykę. 

Czasowniki posiłkowe - ćwiczenia

Czasowniki posiłkowe, zwane też operatorami, służą do tworzenia czasów gramatycznych, a szczególnie pytań i przeczeń. Przekonaj się, czy wiesz, kiedy i jak prawidłowo stosować do, does, did, have, has, had, am, is, are, was, were i will

Czasowniki modalne - ćwiczenia

Ćwiczenia na czasowniki modalne w angielskim pomogą Ci zrozumieć różnicę pomiędzy can, could, may, might, should, need, must, mustn’t, have to i don’t have to. Rozwiąż nasze testy i sprawdź, czy wiesz, jak używać czasowników modalnych.

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.