ZAPISZ SIĘ NA KURS! ZADZWOŃ 695 213 867

Angielski poziom C1 (Advanced)

Angielski C1 - Poziom zaawansowany

Poziom C1 w języku angielskim dzieli się na dwa etapy.

 

Advanced 1 - poziom C1 angielski

 

Czego nauczyć się na poziomie C1 -Advenced 1:

jak wzmocnić swoją rację, uczucie; jak dokładnie wyrazić swoje uczucia i nastawienie do czegoś;

jak zarządzać projektem grupowym; jak bronić swojego zdania.

 

 

Poziom C1 - angielski Advanced 2

 

Czego nauczyć się na poziomie C1 -Advenced 2:

 jak wyrażać przypuszczenie i tworzyć hipotezy na temat przyczyn i skutków; jak opisać pewność, prawdopodobieństwo, wątpliwość; Jak zbierać i szacować informacje i jak odpowiedzieć na kontrargument.

 

poziomy angielskiego w Speak Up-1

Od dawna uczysz się angielskiego i masz wrażenie, że możesz określić swój poziom jako zaawansowany? Sprawdź to! Co musisz potrafić, aby pochwalić się znajomością języka angielskiego na poziomie C1?

Poziom C1 - umiejętności ogólne

Europejski System Opisu Kształcenia Językowego precyzuje, jakie umiejętności językowe przypisane są konkretnym poziomom w czterech różnych aspektach: słuchaniu, czytaniu, pisaniu i mówieniu. Co potrafi osoba, której poziom to C1?

Słuchanie na poziomie C1 angielskiego

Na poziomie C1 rozumiesz długie wypowiedzi, nawet jeśli nie są zbudowane w przejrzysty sposób. Wyczuwasz niuanse i aluzje, wychwytujesz znaczenia, które nie są zasygnalizowane wprost. Większość programów telewizyjnych i filmów oglądasz w oryginale bez wielkiego wysiłku.

Angielski - Czytanie poziom C1

Jeśli Twój poziom to C1, rozumiesz długie i złożone teksty: artykuły, książki i literaturę piękną, dostrzegając różnice w poszczególnych stylach. Czytasz ze zrozumieniem teksty specjalistyczne i długie instrukcje obsługi pisane językiem techniczny, nawet jeśli nie dotyczą Twojej dziedziny.

Poziom C1 - Mówienie po angielsku

Wyrażasz się płynnie i spontanicznie, nie szukasz w sposób widoczny odpowiednich słów i wyrażeń. Używasz języka angielskiego w sposób elastyczny i skuteczny zarówno w rozmowach towarzyskich, jak i w celach zawodowych. Potrafisz formułować idee i opinie z dużą precyzją oraz odnosić się w umiejętny sposób do wypowiedzi rozmówców.

Jesteś w stanie tworzyć przejrzyste, szczegółowe opisy złożonych zagadnień, włączając w to tematy dodatkowe, rozwijać konkretne punkty wypowiedzi lub kończyć ją odpowiednią konkluzją.

Pisanie na poziomie języka angielskiego C1

Na poziomie C1 potrafisz tworzyć przejrzyste, dobrze skonstruowane i długie teksty w celu wyrażenia swojego punktu widzenia. Umiesz pisać o złożonych problemach w listach, mailach, esejach, opowiadaniach i raportach, podkreślając najbardziej istotne według Ciebie zagadnienia. Co ważne, jesteś w stanie dostosować styl wypowiedzi do odbiorcy.

Poziom C1 - co potrafisz powiedzieć

Umiejętności dotyczące mówienia - najważniejszej dla wielu osób kompetencji językowej - doczekały się osobnego doprecyzowania w pięciu różnych aspektach:

Zakres słownictwa

Na poziomie C1 możesz pochwalić się wysokim stopniem opanowania szerokiego zakresu słownictwa. Znasz aż 8000 – 9000 angielskich słów. Możesz dobierać wyrażenia, które pozwalają Ci wypowiedzieć się jasno i stosownie do sytuacji pod względem stylistycznym. Słownictwo, którym dysponujesz, umożliwia Ci prowadzenie rozmowy na niemal każdy temat dotyczący zagadnień ogólnych, nauki, pracy i czasu wolnego. Nie musisz ograniczać swoich wypowiedzi ze względu na nieznajomość potrzebnych słów.

Prawidłowe stosowanie środków gramatycznych

Osoba na poziomie C1 stale utrzymuje wysoki poziom poprawności gramatycznej. Rzadko popełnia błędy, a jeśli się to zdarzy, są one trudne do zauważenia i natychmiast korygowane. Bez problemu posługujesz się takimi zaawansowanymi strukturami gramatycznymi, jak: czas Past Perfect Continuous, czas Future Perfect, czas Future Perfect Continuous, czasy przyszłe w przeszłości – Future in the Past.

Płynność mówienia

Potrafisz wypowiadać się płynnie, spontanicznie i prawie bez wysiłku. Mówisz w naturalny sposób, niewiele różniący się jakościowo pod tym względem od wypowiedzi native speakerów, a jedyne co może to zakłócić, to tematyka, której nie rozumiesz.

Interakcja

Potrafisz dokonać trafnego wyboru wyrażeń pod względem stylu, korzystać z wielu środków i figur językowych, przemawiając do grupy ludzi i umiejętnie odnosić się do wypowiedzi innych osób.

Spójność

Na poziomie C1 potrafisz tworzyć przejrzyste, płynne wypowiedzi, dobrze skonstruowane, dowodzące wysokiego poziomu kontroli nad strukturami gramatycznymi, spójnikami i wyrażeniami łączącymi.

Czy poziomy w szkole Speak Up odpowiadają skali CEFR?

Przejście z poziomu B2 na C1 zajmuje zwykle najdłużej. Nastaw się na to, że osiągnięcie C1 wymaga minimum trzech lat solidnej nauki od podstaw. W szkole Speak Up C1 realizowany jest na poziomach Advanced 1 i Advanced 2. Sprawdź nasz kurs angielskiego online już dziś!

 

 

Masz pytania? Zostaw swój kontakt, oddzwonimy.