Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2018-06-05

Jak szybko nauczyć się angielskiego przed wakacjami?

Oficjalnie lato już się zaczęło, ale upragnione wakacje nadal przed nami. Zapewne wielu z Was już dawno zaplanowało sobie urlop, na który większość wybiera się za granicę. To idealna okazja, by zmobilizować się do nauki angielskiego, który z pewnością przyda się na całym świecie. Nigdy nie jest za późno, dlatego już teraz możesz zapisać się na szybki kurs angielskiego, gdzie cały proces nauki został skondensowany i przyspieszony na korzyść uczestników zajęć. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w skrócie opiszemy samą metodę, która kierowana jest do poszczególnych osób.

Szybko czy skutecznie?

 

Naszym zdaniem jedno drugiego wcale nie wyklucza, ponieważ istnieją właśnie przyspieszone i bardziej intensywne kursy języka angielskiego, których efekty są porównywalne do pozostałych metod nauczania. Szybkość dotyczy przede wszystkim okresu trwania zajęć, gdzie ich czas jest znacznie skrócony, aczkolwiek jedne ćwiczenia mogą trwać więcej niż godzinę. Zależy to głównie od preferencji kursantów, do których podporządkowywany jest zazwyczaj tryb kształcenia. Jednak wiąże się to także z szybszym tempem prowadzenia zajęć, ponieważ wszystkie podstawy muszą zostać dokładnie opanowane.

Kolejnym czynnikiem, który może wpływać na płynność edukacji jest stopień zaawansowania, gdzie posiadanie już pewnych podstaw będzie zdecydowanie sprzyjało i pomagało w poszerzaniu wiedzy.

Dużą zasługą efektywności jest na pewno Twoje zaangażowanie, gdyż jeśli postarasz się i zdecydujesz na taki kurs przed wakacjami, musisz liczyć się jednocześnie z większym wysiłkiem i poświęconym czasem na dodatkowe powtarzanie słówek czy ćwiczenie gramatyki na zajęciach, jak i w domu. Równie ważne jest podejście lektorów, którzy powinni motywować i jak najlepiej przekazywać wiedzę, dlatego warto też skorzystać z indywidualnych zajęć angielskiego przed wakacjami, gdzie nauczyciel może poświęcić Ci całą uwagę i poprawiać na bieżąco wszelkie błędy czy niedoskonałości. Zatem kurs przed urlopem może być zarówno szybką nauką, jak i efektywną, co zależy w większej mierze od Ciebie.

 

Dla kogo najlepiej?

 

Zdecydowanie polecamy bardziej intensywne kursy dla osób, które cenią sobie szybkość w działaniu i zmobilizowanych do nauki, ponieważ samo przekazanie wiedzy i umiejętności przez lektora może nie wystarczyć. Trzeba również zaangażowania uczestników kursu, którzy traktują je na poważnie, a także dostrzegają liczne korzyści z umiejętnego posługiwania się angielskim poza granicami Polski. Jednak nie ma większych przeciwwskazań, co do konkretnych kategorii wiekowych czy też poziomu zaawansowania. Wystarczy przede wszystkim chcieć i motywować się zbliżającymi wakacjami.

 

Kiedy może się przydać?

 

W zasadzie wszędzie, niezależnie od miejsca, do którego się wybierasz. Zawsze warto umieć porozumieć się po angielsku z obcokrajowcami, o czym mogą świadczyć różne sytuacje podczas urlopu. Dogadanie się w kwestiach pokoju, dojazdu do hotelu czy innych zwykłych okoliczności jest konieczne, a korzystanie ze słownika nie zawsze okazuje się trafne i dobrze zrozumiane przez osoby z zewnątrz. Czasami zdarzają się również przypadki nieplanowane, podczas których możesz zachować spokój, ponieważ bez problemu rozwiążesz ten problem po angielsku. Można by dosłownie wymieniać w nieskończoność propozycje, dla których warto uczyć się angielskiego, a zwłaszcza w trybie przyspieszonym. Wakacje tuż, tuż, a Ty powinieneś już zacząć myśleć nad swoimi zdolnościami lingwistycznymi, by poradzić sobie na urlopie, a przy tym zaoszczędzić sobie mnóstwo stresu.

 

Potrzebujesz lepiej znać angielski?

Chcesz dodatkowych wskazówek?

Dowiedz się jak uczymy i pobierz e-booka

 

Pobierz e -book >>

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem