Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2019-02-01

Walentynki po angielsku - inspiracje walentynkowe

 

Skorzystaj z naszego poradnika i wskazówek, dzięki którym wykorzystasz język angielski w dniu zakochanych – niezależnie od tego, gdzie go spędzicie. W artykule znajdziesz słowa związane z Walentynkami i zwroty, którymi możesz zaskoczyć swojego ukochanego lub też nie dać się zaskoczyć w wybranym miejscu, gdzie będziecie razem świętować ten wyjątkowy czas.

Walentynki po angielsku – opis święta zakochanych 

Walentynki to święto zakochanych, które jedni uwielbiają, a inni za nim nie przepadają. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy i z niecierpliwością czekasz, aż w kalendarzu pojawi się data 14 lutego i przyjdzie czas na świętowanie najważniejszego dnia dla Twojego związku. Skąd wzięły się Walentynki i jaka jest ich historia? Tak naprawdę rozpoczęła się wiele lat temu, gdyż sięga starożytności. Zgodnie z wierzeniami Walentynki pochodzą od uroczystości obchodzonej z okazji płodności, która znana była jako Lupercalia. Święto to przerodziło się w dzień uczczenia Walentego, który był rzymskim męczennikiem i biskupem przeprowadzającym ceremonie małżeńskie w tajemnicy. Zawieranie stałych związków było zakazane przez cesarza Klaudiusza II, który nakazywał mężczyznom skupiać się całkowicie na walkach, a nie podążać za uczuciami. Jednak gdy wszystko wyszło na jaw, Walenty stracił życie, jednocześnie stając się patronem zakochanych.

Symbole walentynkowe po angielsku

Poznając Walentynki ze strony angielskiej, warto zacząć od symboli doskonale rozpoznawalnych przez wszystkich z nas. Mowa między innymi oczywiście o sercu (z ang. heart) czy o aniołku trzymającym w rękach naprężony łuk, którego strzała przebija serce, co symbolizuje początek pięknego uczucia, jakim jest miłość dwójki ludzi. Postać ta znana jest z języka angielskiego jako cupid. Kolejnym charakterystycznym symbolem dla święta zakochanych są gołębie (po ang. doves), które wedle wierzeń łączą się na całe życie i symbolizują niekończące się uczucie, w tym miłość, wierność i oddanie.

Słowa związane z Walentynkami, które pomogą Ci wyznać miłość

Wyznanie miłości to wspaniała chwila, której powinna towarzyszyć przede wszystkim szczerość. Uczucia płynące prosto z serca i chęć nazwania ich i mówienia o nich głośno to początek nowego życia – życia we dwoje, w którym para zakochanych nie widzi świata poza sobą. Jak wyznać miłość po angielsku? Z pewnością za pomocą słów, które zna większość z nas – „I love you”. To jedno z najpiękniejszych zdań, które można usłyszeć w swoim życiu prosto z ust partnera lub partnerki. Jeśli chcesz przekazać to wspaniałe uczucie w inny sposób, możesz powiedzieć ukochanej bądź ukochanemu „You are the love of my life”, dzięki czemu usłyszy, że jest miłością Twojego życia. Gdy dodatkowo chcesz zaakcentować, że to właśnie z nią chcesz je spędzić, to koniecznie dodaj „I want to spend the rest of my life with you”.

Życzenia na Walentynki po angielsku, zapisane na kartce

Kartka walentynkowa po angielsku to Twój pomysł na drobny, ale jakże wyjątkowy prezent z okazji święta zakochanych? Jeśli tak, to koniecznie wprowadź go w życie i nie wahaj się ani chwili. Twój ukochany lub ukochana z pewnością docenią tak miły gest, a wręczony prezent stanie się dla niego/dla niej pamiątką na całe życie. Kartkę możesz kupić w sklepie, gdyż na rynku jest dostępny szeroki wybór gotowych projektów lub zrobić ją samodzielnie. Taka forma DIY będzie jeszcze bardziej spersonalizowana i z pewnością doceniona przez Twoją drugą połówkę. Kartkę możesz ozdobić wedle własnego pomysłu, zapisać na niej życzenia na Walentynki po angielsku, szczególnie gdy Twój partner lub partnerka nie znają innego języka.

Umieszczone na kartce życzenia mogą mieć różną i jednocześnie dowolną formę. Możesz między innymi zapisać je w formie żartobliwej lub bardzo poważnej – w zależności od indywidualnych preferencji. Dodatkowo mogą przybrać postać wierszyka po angielsku lub połączenia kilku haseł, które kojarzą się ze świętem zakochanych, a także z Waszymi wspomnieniami. Do wspaniałych chwil tylko we dwoje zawsze chętnie się wraca, szczególnie w tak ważnym dniu. Kartkę z życzeniami po angielsku możesz wręczyć osobiście lub zrobić niespodziankę i schować ją w miejscu, w którym Twoja druga połówka odkryje ją zupełnie przypadkiem.

Słowa walentynkowe po angielsku – pomoc podczas zagranicznego wyjazdu we dwoje

Słówka walentynkowe po angielsku warto przyswoić sobie szczególnie wtedy, gdy wybieracie się na romantyczny wyjazd za granicę tylko we dwoje. Być może święto zakochanych to idealny czas na odwiedzenie paryskich uliczek pełnych uroku lub magicznej Wenecji we włoskim zakątku? Tak naprawdę w każdym miejscu na świecie porozumiesz się w języku angielskim, gdyż jest jednym z najpopularniejszych, dlatego warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu, szczególnie gdy będziecie korzystać z różnych atrakcji czy odwiedzać romantyczne restauracje. 

Słowa związane z walentynkami po angielsku – mała ściąga

In celebrated on February 14th and it’s a holiday to celebrate romance and romantic love. Are wondering what to do with your date? Or are you plucking up courage to invite your crush? Here are some of the things that you might want to try out and do together.

Send out or give a Valentine card. The usual phrase is “Be my Valentine”.

Buy flowers.

Gift chocolate hearts either store-bought or, better even, home-made.

Go on a date.

Go on a movie date (in America we say go to the movie theater or in the United Kingdom to the cinema)

Eat a candle-lit dinner in a nice restaurant.

Attend a romantic night at the planetarium.

If you have been in a relationship for a while, you can try re-creating your first date.

Cook dinner together.

Write love letters to each other.

Send your partner on a treasure hunt.

And if you go on that dinner date you might want to split the bill, go Dutch or go halvsies. Then a date can be called a Dutch date.

Glossary

plucking up courage – trying to be brave enough to do something; zbierać się na odwagę

a crush – an object of someone’s infatuation; obiekt czyjegoś zauroczenia

try out – to try and do something; wwypróbować

“Be my Valentine” – a phrase often written on Valetntie cards that can be treated as an invitation for a date; “Zostań moją walentynką”

chocolate heart – chocolates made in the shape of a heart; czekoladowe serce

store-bought – something bought at a shop or store and not made at home; kupny,-a,-e

home-made – something made at home – usually do describe food; domowej roboty

movie date – a date on which you go to see movie; randka w kinie

candle-lit dinner – a dinner which the light is provided by lit candles; kolacja przy świecach

re-create – create again; odtworzyć

love letter – a letter you write to the person you love; list miłosny

split the bill, go Dutch, go halvsies – to pay the bill together, either equally or for oneself; zapłacić wspólnie rachunek – po równo lub zapłacić za siebie.

 

In celebrated on February 14th and it’s a holiday to celebrate romance and romantic love. Are wondering what to do with your date? Or are you plucking up courage to invite your crush? Here are some of the things that you might want to try out and do together.

 • Send out or give a Valentine card. The usual phrase is “Be my Valentine”.
 • Buy flowers.
 • Gift chocolate hearts either store-bought or, better even, home-made.
 • Go on a date.
 • Go on a movie date (in America we say go to the movie theater or in the United Kingdom to the cinema)
 • Eat a candle-lit dinner in a nice restaurant.
 • Attend a romantic night at the planetarium.
 • If you have been in a relationship for a while, you can try re-creating your first date.
 • Cook dinner together.
 • Write love letters to each other.
 • Send your partner on a treasure hunt.
 • And if you go on that dinner date you might want to split the bill, go Dutch or go halvsies. Then a date can be called a Dutch date.

 

Glossary

 

 • plucking up courage – trying to be brave enough to do something; zbierać się na odwagę
 • a crush – an object of someone’s infatuation; obiekt czyjegoś zauroczenia
 • try out – to try and do something; wwypróbować
 • Be my Valentine” – a phrase often written on Valetntie cards that can be treated as an invitation for a date; “Zostań moją walentynką”
 • chocolate heart – chocolates made in the shape of a heart; czekoladowe serce
 • store-bought – something bought at a shop or store and not made at home; kupny,-a,-e
 • home-made – something made at home – usually do describe food; domowej roboty
 • movie date – a date on which you go to see movie; randka w kinie
 • candle-lit dinner – a dinner which the light is provided by lit candles; kolacja przy świecach
 • re-create – create again; odtworzyć
 • love letter – a letter you write to the person you love; list miłosny
 • split the bill, go Dutch, go halvsies – to pay the bill together, either equally or for oneself; zapłacić wspólnie rachunek – po równo lub zapłacić za siebie.

 

 POBIERZ PORADNIK

 

 

Walentynki po angielsku? To możliwe! Wystarczy, że nauczysz się najczęściej używanych zwrotów i sprawisz, że będzie to najlepszy Valentines Day ever!

 

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem