Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2018-04-16

Domowa nauka angielskiego dla dzieci

Książeczki edukacyjne

 

Już praktycznie w każdej księgarni możesz znaleźć najróżniejsze wydania książek dla dzieci, które mają na celu naukę angielskiego już od pierwszych miesięcy życia. Nie jest to proste zadanie, dlatego najlepsze są egzemplarze z dużą ilością obrazków, które z pewnością przyciągną uwagę maluchów, aczkolwiek czytanie pozostawiamy oczywiście rodzicom. To rozwiązanie o wiele lepiej sprawdza się oczywiście u dzieci starszych, na przykład w wieku przedszkolnym, kiedy jest już w stanie wymówić niektóre słówka i rozpoznać je na ilustracjach.

 

Zatem książeczki polecamy o wiele bardziej starszakom, dla których kreatywnie spędzony czas z rodzicem jest najcenniejszą nagrodą. Jednak musisz pamiętać, że przedstawienie pewnych historii bądź krótkich opowieści w takich książkach powinno również odbywać się z Twoim zaangażowaniem i wczuciem się, aby efekt był jeszcze ciekawszy dla dziecka, a co najważniejsze, zapamiętany i utrwalony w jego pamięci.

 

Przegląd muzyczny i filmowy

 

Dla nieco młodszych uczniów na pewno dużo bardziej trafionym pomysłem będą animacje różnego rodzaju, które można udostępnić dziecko na telewizorze, komputerze czy innym urządzeniu elektronicznym. I tutaj drobna uwaga dla rodziców, bo zapewne pojawiło się w tym miejscu kilka sprzeciwów – to rozwiązanie zdecydowanie nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście minut dziennie i również nie zalecamy stosować tego każdego dnia. Nie mamy na myśli uzależnienia dzieci od najmłodszych lat od elektroniki, ale jedynie posłużenie się nimi w celach edukacyjnych od czasu do czasu.

Ich zastosowanie może być bardzo interesujące dla malucha i także rozwijać jego wszystkie zmysły, aczkolwiek najważniejszy jest umiar, dlatego dobrze jest puszczać muzykę w tle, którą dziecko słyszy bawiąc się, jedząc lub zasypiając, a to już może być pierwszy krok do osłuchania się i obycia z angielskim akcentem.

 

Zapoznaj się również z naszym artykułem bajki do nauki angielskiego.

 

Gry i zabawy

 

Następnie rodzice mogliby zadbać o zaaranżowanie nauki w bardziej pomysłowy sposób, który angażowałby dziecko w 100%. Mamy na myśli między innymi gry edukacyjne, jak na przykład zgadywane obrazki, karty, kalambury czy też taniec do słynnej piosenki „Head, Shoulders, Knees & Toes”, której przykładową realizację wstawiliśmy poniżej. Może to być jednocześnie świetna zabawa, a z drugiej strony dziecko ma szansę poznawać najważniejsze wyrażenia po angielsku.

https://www.youtube.com/watch?v=ZanHgPprl-0

Wówczas przełamuje się pewna bariera językowa, a Twoje pociechy chętniej uczą się i zgłębiają swoją wiedzę, co przyniesie swoje rezultaty w przyszłości. Na internecie istnieje mnóstwo inspiracji i pomysłów, które pozwalają na wspólną frajdę, a przy tym mają charakter edukacyjny. Także wiele materiałów pomocniczych znajduję się na stronach, z których możesz je wydrukować i wypróbować razem ze swoim dzieckiem.

Koncentracja kluczem do sukcesu

Najczęstszym problemem, a zwłaszcza wśród dzieci starszych jest brak koncentracji, ponieważ skupiają swoją uwagę na wielu innych rzeczach, zamiast na nauce angielskiego proponowanej przez Ciebie. Warto na pewno sprawdzić nasze powyższe pomysły, a być może któryś z nich bardziej zainteresuje Twoje pociechy. Jednak mimo Twojej kreatywności, efekty mogą być nadal niezadowalające, dlatego zadbaj również o pozostałe aspekty związane z koncentracją.

  • Uporządkowana przestrzeń. Bałagan i chaos w pokoju, w którym zamierzacie się uczyć na pewno nie pomoże Twojemu dziecku w skupieniu, dlatego najlepiej jeśli wspólnie zajmiecie się ogarnięciem pomieszczenia.
  • Odpowiednia dieta i ruch. Oto dwa kluczowe elementy, które mogą mieć znaczny wpływ na rozproszenie uwagi, ponieważ organizm domaga się uzupełnienia witamin, a także rozruszania mięśni, które na etapie dorastania aż błagają o uaktywnienie.
  • Ćwiczenia na koncentrację. W zależności od wieku dziecka można znaleźć i rozróżnić wiele rodzajów zadań, które wspomagają natężenie uwagi na jednej czynności. Zatem warto poszukać rozwiązać w sieci dla swoich pociech.

 

Potrzebujesz lepiej znać angielski?

Chcesz dodatkowych wskazówek?

Dowiedz się jak uczymy i pobierz e-booka

 

Pobierz e -book >>

A właściwie najtrafniej można nazwać to zwykłą zabawą, ponieważ od najmłodszych pociech raczej nie można spodziewać się złożonych odpowiedzi i reakcji na zadawane przez nas pytania po angielsku. Zatem przedstawiamy w dzisiejszym artykule kilka sprawdzonych sposób na uczenie się angielskiego, a także parę wskazówek dotyczących poprawy koncentracji zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci.

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem