Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2018-04-12

Animowana lekcja angielskiego dla najmłodszych

Najlepsza metoda – zabawa

 

Nauka angielskiego jest bardzo ważna w życiu każdego, ponieważ może przynieś mu mnóstwo korzyści zarówno obecnie, jak i w przyszłości, dlatego tak istotne jest, aby zachęcać swoje dzieci i motywować je do dalszego kształcenia. Jednak nie zapominajmy, że mowa teraz o małych szkrabach, które nie potrafią jeszcze mówić ani do końca pokazać co mają na myśli. Zatem nie oczekujmy od nich perfekcyjnego powtarzania słów czy nucenia piosenek po angielsku, gdyż jest to po prostu nierealne. Lepiej zajmijmy się ich pierwszym wrażeniem, które w przypadku języków powinno być kojarzone jak najlepiej, a przede wszystkim ciekawie.

Właśnie dlatego polecane przez nas filmiki mają na celu nie tylko edukowanie najmłodszych w kierunku angielskim, ale również powinny gwarantować dzieciom niesamowitą frajdę. Tylko wówczas ich uwaga będzie w pełni skupiona na animacji, a efekty pojawią się dopiero po pewnym czasie. W tej metodzie nauki angielskiego chodzi głównie o pobudzenie rozmaitych zmysłów dziecka oraz oswojenie się z akcentem, co w zasadzie powinno być najważniejsze.

 

#1 TuTiTu

 

Jest to kanał zarówno na YouTubie, jak i profil na portalach społecznościowych, gdzie zamieszczane są tematyczne i krótkie filmiki związane z nauką angielskiego. Dużą zaletą jest nie tylko zwięzłość animacji, które na pewno nie zdążą wprowadzić monotonii dla maluchów, ale równie są bardzo kolorowe i przedstawione w ciekawej formie. Filmiki są skonstruowane zdecydowanie trafnie dla najmłodszej publiczności, ze względu na wolniejsze tempo oraz bardzo przyjazną grafikę. Znajdziesz u nich mnóstwo pomysłów na naukę angielskiego, gdzie poruszane są podstawowe elementy wiedzy. W poniższym przykładzie dziecko może zapoznać się z alfabetem po angielsku, aczkolwiek znajdziesz tam również wiele innych motywów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UyAaN-wDgp4

 

#2 RosNutki TV – Piosenki dla dzieci

 

Oto kolejna nasza propozycja, aczkolwiek już w trochę innej formie niż poprzednio. Mianowicie kanał ten posiada w większości piosenki dla najmłodszych po angielsku, przez co Wasz maluszek może w nieco odmienny sposób przyswajać sobie wymowę i obcy akcent, a przy okazji może rozwijać swoje umiejętności muzyczno-artystyczne, co dla dziecka jest równie ważne. Z drugiej strony trzeba zauważyć, że nie wszyscy mniejsi słuchacze będą na tyle skoncentrowani i zainteresowani słuchaniem piosenek. Zatem polecamy to w szczególności rodzicom, których dzieci lubią obcować z muzyką, a dla pozostałych proponujemy puszczać te piosenki w tle, gdy Wasze pociechy bawią się lub zasypiają.

 

https://www.youtube.com/watch?v=C2q-2uHmhR0

 

#3 123 Magic English

 

A teraz coś oldskulowego, ale nadal równie skutecznego i zabawnego dla wielu najmłodszych widzów. Współczesne bajki jednak nie mają żadnego porównania z klasycznymi bajkami Disneya, które mimo upływu lat niezmiennie pojawiają się w na ekranach telewizorów. Z pewnością Twoje dzieci również znają najbardziej charakterystyczne postaci, jak Myszka Mickey czy Kaczor Donald, a jeśli jeszcze ich nie poznały to filmiki Magic English będą świetnym rozwiązaniem. Poruszana w nich tematyka opiera się na podstawowych wyrażeniach czy słówkach, a wszystko pokazywane jest w formie piosenek lub na przykładzie scenek z bajek. Na pewno będzie to ciekawe dla malucha, ale niestety bądź stety wszystkie treści przekazywane są w języku angielskim, jednak naszym zdaniem warto spróbować. Podsyłam niżej jeden z filmików, a pozostałe znajdziesz na kanale 123 Magic English.

 

https://www.youtube.com/watch?v=v-cjkc_2uoM

 

Potrzebujesz lepiej znać angielski?

Chcesz dodatkowych wskazówek?

Dowiedz się jak uczymy i pobierz e-booka

 

Pobierz e -book >>

Z pewnością wielu rodziców zastanawia się nad odpowiednim momentem dla nauki swojego dziecka obcych języków, a mnóstwo różnych ekspertów wypowiada się na ten temat rozbieżnie.

Jedni twierdzą, że kilkumiesięczny niemowlak nie jest w stanie niczego zapamiętać, natomiast pozostali uważają, że właśnie celem tej wczesnej edukacji jest osłuchanie się z akcentem, co w późniejszym czasie ułatwia przyswajanie trudniejszych materiałów.

My postanowiliśmy jednak zaproponować rodzicom kilka filmików edukacyjnych dla maluchów wraz z naszą rekomendacją i krótkim opisem.

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem