Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2018-06-12

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku - przydatne zwroty i pytania

Skoro tu trafiłeś, zapewne czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna po angielsku? Jeśli właśnie zacząłeś poszukiwanie pracy, a Twoją dodatkową umiejętnością w CV jest znajomość języka angielskiego, możesz być pewien, że masz już przewagę nad innymi kandydatami. Jednak nie można całkowicie wyeliminować uczucia stresu, które towarzyszy również przy zwykłej rozmowie z przyszłym pracodawcą. Na szczęście można poniekąd przygotować się na niektóre z zadanych pytań, ponieważ pojawiają się one najczęściej i to przy prawie każdym stanowisku, na które składasz swoją kandydaturę. Zatem zapraszamy do dokładnego czytania, bo być może właśnie jedna z tych kwestii zostanie poruszona podczas spotkania.

Tell us something about yourself

 

Oto pierwsza możliwość i rozpoczęcie większości rozmów kwalifikacyjnych po angielsku, gdzie przyszły pracodawca chce, abyś opowiedział mu więcej o sobie i swoich zainteresowaniach.

W takim razie warto na samym początku się przedstawić i powiedzieć skąd pochodzisz lub gdzie aktualnie mieszkasz. Ma to być krótkie i zwięzłe przedstawienie siebie, co inaczej można nazwać skróconym CV.

 

My name is...Mam na imię…

I come from… - Pochodzę z…

I have been working at...Wcześniej pracowałem w…

My interests and hobbies are...Moimi zainteresowaniami i hobby są…

 

Why would you like to work for our company?

 

Czyli: dlaczego chciałbyś pracować w naszej firmie?

To pytanie jest równie przewidywalne i często pojawia się na początku rozmowy kwalifikacyjnej. Tutaj ważne jest także wykazanie się znajomością historii firmy, jej poprzednich działań i ogólnej polityki, co może świadczyć o Twoim zaangażowaniu i chęci lepszego poznania przedsiębiorstwa. W tym momencie warto zaznaczyć pewne aspekty, które najbardziej Cię zainteresowały i zaciekawiły, co być może pozwoli Ci się rozwijać i kształtować w odpowiednim kierunku. Poniżej przedstawimy kilka podstawowych zwrotów przydatnych w tej części rozmowy.

 

It has always been my dream to work for such a great company. ­– To od zawsze było moim marzeniem, żeby pracować w tak świetnej firmie.

It would be great to gain experience and more qualifications in the right place.Byłoby wspaniale móc zdobyć tutaj większe doświadczenie i więcej kwalifikacji.

I’m sure that all of these aspects can result in dynamic development of my competencies.Jestem pewien, że wszystkie te aspekty mogą skutkować dynamicznym rozwojem moich kompetencji.

 

Why should we hire you?

 

Właśnie ostatnim i najbardziej prawdopodobnym pytaniem, które może pojawić się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim jest prośba o udzielenie odpowiedzi, dlaczego ta konkretna firma ma zatrudnić akurat Ciebie. Na pewno warto wspomnieć o swoim doświadczeniu czy poszczególnych kwalifikacjach, a także dobrej znajomości języków obcych, co możesz udowodnić im na bieżąco. Ponadto jest to dobrym moment na podkreślenie swoich zalet, które mogą okazać się przydatne przy wykonywaniu określonej funkcji.

Podobnie jak podczas zwykłego spotkania, trzeba pomyśleć nad innymi i niespotykanymi cechami, które najlepiej odzwierciedlą Ciebie.

I am a hard-working person who learns quickly and is not afraid of new experiences...Jestem pracowitą osobą, która szybko się uczy i nie boi się nowych wyzwań.

My qualifications make me a perfect candidate for this position. – Moje kwalifikacje sprawiają, że jestem idealnym kandydatem na to stanowisko.

I assure you Sir/Madam that I will be doing my best.Zapewniam Pana/Panią, że będę dawać z siebie wszystko.

 

Potrzebujesz lepiej znać angielski?

Chcesz dodatkowych wskazówek?

Dowiedz się jak uczymy i pobierz e-booka

 

Pobierz e -book >>

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem