Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2022-01-21

Jak napisać życzenia noworoczne po angielsku - wzór z tłumaczeniem

Życzenia noworoczne - angielski a polski

Jeśli bez problemu potrafisz złożyć i napisać świąteczne życzenia po angielsku, noworoczne powinszowania nie powinny stanowić dla Ciebie dużego wyzwania, choć o pewnych niuansach warto zawsze pamiętać. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że praktycznie we wszystkich krajach anglosaskich (a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych) kładzie się ogromny nacisk na to, by szanować obyczaje i religię wszystkich mieszkańców danego państwa. 

To właśnie z tego względu (i wbrew stereotypowi utrwalanemu przez liczne amerykańskie filmy) w miejscach publicznych, jak sklepy, zakłady pracy, biura itd. zdecydowanie częściej niż Merry Christmas (Wesołych Świąt Bożego Narodzenia) można usłyszeć i zobaczyć życzenia Happy holidays (wesołych dni świątecznych). Zasadnicza różnica jest taka, że tego drugiego zwrotu używa się nie tylko w odniesieniu do samego Bożego Narodzenia (któe jest tradycją stricte chrześcijańską), a do wszystkich świąt - zarówno religijnych, jak i państwowych. To znaczy, że Happy holidays można życzyć także i z okazji Nowego Roku. 

Jak napisać życzenia noworoczne po angielsku - najważniejsze zasady

Niezależnie od tego. do kogo konkretnie kierujesz swoje życzenia noworoczne po angielsku, musisz pamiętać o tym, aby:

  • zachować pozytywny ton składanych życzeń,
  • uwzględnić to, jak dobrze znasz osobę/osoby, do których kierujesz życzenia,
  • zachować spójność między Twoim wizerunkiem a tonem życzeń noworocznych, które wysyłasz,
  • odpowiednio dobrać grafikę na kartce z życzeniami - zwłaszcza, gdy chodzi o życzenia noworoczne oficjalne po angielsku,
  • pamiętać o tym, żeby w miarę możliwości unikać w życzeniach nawiązań religijnych, szczególnie w przypadku, kiedy wysyłasz noworoczne życzenia po angielsku do kogoś z innego kręgu kulturowego.

Koniecznie pamiętaj też o tym, by własnoręcznie podpisać się pod życzeniami na kartce (nawet jeśli same życzenia są na niej wydrukowane), a także by ręcznie zaadresować kopertę zgodnie z zasadami obowiązującymi w anglosaskim kręgu kulturowym. 

Biznesowe życzenia noworoczne po angielsku

Składając na piśmie życzenia noworoczne biznesowe po angielsku używaj formalnego, oficjalnego języka oraz neutralnych zwrotów i określeń. Dlatego w tego rodzaju życzeniach nigdy nie odnoś się do kontekstu religijnego, zamiast tego stosując przywoływane już powyżej Happy holidays lub Happy holiday season

Prywatne noworoczne życzenia po angielsku

Życzenia prywatne są o tyle prostsze, że nie musisz się aż tak skupiać na stronie formalnej, ponieważ doskonale znasz osobę, do której piszesz. Dzięki temu Twoje życzenia noworoczne po angielsku mogą mieć nie tylko osobisty charakter, ale przede wszystkim mogą być żartobliwe i napisane z poufałością, jaka jest całkowicie niedopuszczalna w życzeniach oficjalnych. W przypadku życzeń składanych Twoim najbliższym najlepiej jest napisać coś szczerze, od serca i z pewną nutką humoru - takie życzenia noworoczne najbardziej zapadają w pamięć. 

Przykładowe życzenia noworoczne po angielsku z polskim tłumaczeniem

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na noworoczne życzenia w języku angielskim, a także ich polskie tłumaczenie. Na początek wzór życzeń biznesowych, formalnych:

We wish you a happy holiday season and a prosperous New Year. Looking forward to working with you in the years to come, the team at [company name]. (Życzymy Państwu szczęśliwego sezonu świątecznego i dostatniego Nowego Roku. Liczymy na dalszą współpracę z Państwem w nadchodzących latach, zespół [nazwa firmy].)

In warm appreciation of our collaboration during the past years, we wish you a Happy New Year and every success in 2022. (Doceniając współpracę z Państwem w minionych latach, składamy życzenia wszelkiej pomyślności i samych sukcesów w 2022 roku.)

Prywatne życzenia noworoczne po angielsku mogą natomiast wyglądać np. tak:

Wishing you a happy and exciting Ney Year with plenty of good surprises ahead. May all your dreams come true - well, maybe except those illegal ones! Best of luck in 2022!(Życzę Ci szczęśliwego i ekscytującego Nowego Roku, z mnóstwem miłych niespodzianek. Oby wszystkie Twoje marzenia się spełniły - no, może za wyjątkiem tych nielegalnych! Powodzenia w 2022 roku!)

Zawsze możesz też napisać po prostu:

Lots of good wishes for the New Year! (Mnóstwo dobrych życzeń na Nowy Rok!)

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom bez najmniejszych problemów napiszesz piękne, ciepłe życzenia noworoczne do swoich bliskich, do partnerów biznesowych i klientów czy pracowników Twojej firmy. My także chcemy się przyłączyć do tych życzeń:

We wish all Speak Up students and blog readers, as well as their families, a Happy New Year! We sincerely hope that this New Year will bring you peace, joy and prosperity - wishing you all the best in 2022! 

Święta, święta i po świętach... Ale tuż przed nami Nowy Rok - a z nim nowe nadzieje, nowe marzenia i postanowienia noworoczne. Ale przede wszystkim to czas, kiedy składamy sobie nawzajem noworoczne życzenia. I choć dziś można to uczynić za pomocą elektronicznych środków przekazu, my zachęcamy do kultywowania starszej, ale jakże pięknej tradycji wysyłania noworocznych życzeń w formie fizycznej, na papierze. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy w związku z tym garść podpowiedzi, jak napisać życzenia noworoczne po angielsku - biznesowe (formalne), jak też i takie, które kierujemy do naszych przyjaciół i najbliższych osób. 

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem