Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2021-09-07

Znaki zodiaku w języku angielskim - wszystko o znakach zodiaku po angielsku z tłumaczeniem na polski

Znaki zodiaku w języku angielskim - historia

Pierwsze zapiski na temat gwiazd oraz nazwy gwiazdozbiorów zawdzięczamy Sumerom, którzy w latach 3750 - 2004 p.n.e. zamieszkiwali ówczesną Mezopotamię. Ostateczny kształt i obowiązujące do dnia dzisiejszego nazewnictwo gwiazdozbiorów i znaków zodiaku zawdzięczamy astronomom babilońskim, którzy około 500 lat p.n.e. dokonali podziału ekliptyki na 12 równych części.

Mniejsze, wskazywane przez Sumerów jako odrębne gwiazdozbiory (np. Plejada czy Wielka Jaskółka), weszły w skład tych większych, a inne - trzeba było przemodelować lub przyciąć (np. część konstelacji Skorpiona stała się Wagą). 

Kto pierwszy wpadł na pomysł powiązania gwiazd z ludzkim zachowaniem? Tego nie wiemy! Pewne jest natomiast, że mówiąc o astronomii, analizując znaki zodiaku i ich ewentualny wpływ na nasze życie, warto pamiętać, że znak powiązany z naszą datą urodzenia odpowiada położeniu Słońca względem gwiazdozbiorów... tysiące lat temu! W skutek precesji Ziemi położenie gwiazdozbiorów względem naszej planety zmieniło się bowiem o około 30 stopni.

Obecnie, zaledwie przez 49 dni w roku Słońce znajduje się w tych znakach, w których powinno wg. starożytnych astronomów, a od 30 listopada do 17 grudnia w ogóle nie mieści się w tradycyjnym zodiaku - znajduje się wówczas w konstelacji Wężownika. 

Znaki zodiaku po angielsku i daty

Czas na poznanie wszystkich znaków zodiaków w języku angielskim wraz z tłumaczeniem na polski oraz z datami.

Aries – angielski Baran zodiakalny

Baran (po angielsku Aries) to pierwszy znak zodiaku, symbolizujący nowy początek, radość i optymizm. Barany są bardzo aktywne i otwarte na przygody, chętnie stawiają czoła nowym wyzwaniom i z zaangażowaniem wcielają się w rolę przywódców. Mogą być również impulsywne i humorzaste, a także egocentryczne i skłonne do ekstremalnych zachowań. Spod znaku Barana są osoby urodzone w okresie: 21.03 - 19.04 (March 21 – April 19). 

Taurus – zodiakalny Byk po angielsku

Byki to osoby wytrwałe i cierpliwe, z uporem, konsekwentnie dążące do realizacji celów, które same sobie wyznaczają i z zaangażowaniem wypełniające obowiązku powierzone im przez innych. Byki działają niemal zawsze zgodnie z planem, którego ważnym punktem są również... przyjemności zmysłowe, dobre jedzenie, podróże. W dążeniu do perfekcji w każdej dziedzinie życia Byk może stać się zaborczym i upartym materialistą. Spod znaku Byka są osoby urodzone w okresie: 20.04 - 20.05 (April 20 – May 20).

Gemini – po angielsku znak zodiaku Bliźnięta

Bliźnięta są wulkanami energii, które z łatwością dopasowują się do zmiennych warunków, są ciekawe świata, uwielbiają przygody i nie cierpią nudy. Ponadto bliźnięta są z reguły bardzo dowcipne i lubią być w centrum uwagi, osoby spod tego znaku może prowadzić do egocentryzmu, nieszczerości i powierzchowności. Spod znaku Bliźniąt są osoby urodzone w okresie: 21.05 - 20. 06 (May 21 – June 20).

Znak zodiaku Rak w języku angielskim - Cancer

Raki są najczęściej postrzegane jako osoby skomplikowane, bardzo wrażliwe i troskliwe, ale charakteryzujące się ogromną zmiennością nastrojów. Zazwyczaj na Raka można liczyć w trudnych sytuacjach, choć zdarza się, że osoba spod tego znaku staje się kapryśna i obrażalska, a pesymistyczne nastawienie do wszystkiego, co ją otacza - zdecydowanie utrudnia budowanie relacji. Spod znaku Raka są osoby urodzone w okresie: 21.06 - 22.07 (June 21 – July 22).

Leo – czyli angielski Lew zodiakalny

Lwy uwielbiają być adorowane i podziwiane, będąc równocześnie pewnymi siebie i ambitnymi, często wcielają się w rolę przywódców. Lwy to dobrzy organizatorzy i zaangażowani przywódcy, którzy spełniają się pomagając innym ludziom, obdarowując ich swoją uwagą i prezentami. Doceniony Lew może stać się apodyktyczny, krytykancki, zazdrosny i melodramatyczny. Spod znaku Lwa są osoby urodzone w okresie: 23.07 - 22.08 (July 23 – August 22).

Virgo – zodiakalna Panna po angielsku

Zodiakalna Panna jest inteligentna, efektywnie się uczy i umiejętnie korzysta ze zdobytej wiedzy. Panny uwielbiają porządek, są skrupulatne i bardzo racjonalne. W skrajnych przypadkach osoby spod tego znaku mogą stać się zrzędliwe i krytykanckie, przejawiać nietolerancję i konserwatywne podejście do otoczenia. Spod znaku Panny są osoby urodzone w okresie: 23.08 - 22.09 (August 23 – September 22).

Znak zodiaku waga po angielsku Libra

Ludzie z pod znaku Wagi są bardzo towarzyscy i dowcipni, uwielbiają dyskutować i tej czynności oddają się z pełnym zaangażowaniem. Znak symbolizujący równowagę i sprawiedliwość, przekłada się na takie właśnie cechy u Wag, które są dodatkowo taktowne, dyplomatyczne i pokojowo nastawione. Wagi mogą popadać w trudne do opanowania gadulstwo, bywają leniwe i egoistyczne. Spod znaku Wagi są osoby urodzone w okresie: 23.09 - 22.10 (September 23 – October 22).

Scorpio – angielski Skorpion

Skorpiony są bardzo tajemnicze i pełne sprzeczności, potrafią w ciągu chwili zmienić nastrój o 180 stopni: z przyjaznego w gburowaty. Osoby spod tego znaku dysponują ogromnymi pokładami wewnętrznej energii, są dynamiczne, odważne i nieustępliwe. Mogą bywać również mściwe, bezkompromisowe i manipulujące otoczeniem dla osiągnięcia własnych korzyści. Spod znaku Skorpiona są osoby urodzone w okresie: 23.10 - 21.11 (October 23 – November 21).

Znak zodiaku Sagittarius – czyli angielski Strzelec

Strzelcy są optymistycznie nastawieni do życia, otwarci na otoczenie i świat, chętnie pogłębiają swoją wiedzę i zdobywają nowe doświadczenia. Osoba spod tego znaku jest zazwyczaj praktyczna i pracowita, lubi sprawy przejrzyste i zrozumiałe, będąc równocześnie liberalistycznym idealistą, prostolinijnym i bezpośrednim. Strzelec, który nie znajdzie równowagi - może stać się zarozumiały, próżny i bezpardonowy. Spod znaku Strzelca są osoby urodzone w okresie: 22.11 - 21.12 (November 22 – December 21).

Capricorn – angielski odpowiednik znaku Koziorożec

Koziorożce uwielbiają spokój oraz poczucie stałości i pewności. To inteligentni konserwatyści, którym przystosowanie się do nowych / zmienionych warunków przychodzi zazwyczaj z trudem. Osoby spod tego znaku są bardzo pracowite i odpowiedzialne, zdyscyplinowane i zorientowane na cel. Dążąc do sukcesu za wszelką cenę mogą być zbyt wymagający dla siebie i otoczenia, a ograniczając sobie wszelkie przyjemności - stawać się zgorzkniałymi maruderami. Spod znaku Koziorożca są osoby urodzone w okresie: 22.12 - 19.01 (December 22 – January 19). 

Aquarius – Angielski znak zodiaku Wodnik

Ciekawscy wizjonerzy, dla których najważniejszą cechą jest poczucie własnej wolności. Świetnie odnajduje się w nowoczesnym świeci i szybko przystosowuje się do nowych warunków. Wodniki bywają ekscentryczne i pełne paradoksów, równocześnie kreatywne i dalekowzroczne oraz niecierpliwe, sarkastyczne i zadufane w sobie. Spod znaku Wodnika są osoby urodzone w okresie: 20.01 - 18.02 (January 20 – February 18). 

Znak zodiaku Ryby po angielsku - Pisces

Pisces czyli znak zodiaku ryba po angielsku, ludzie z pod znaku ryby mają zazwyczaj artystyczną duszę, charakteryzuje ich niezwykła intuicja i podwyższona empatia, są współczujący i gotowi do poświeceń. Równocześnie Ryby to osoby, które często cechuje bardzo niskie poczucie własnej wartości, są przekonani, że wszyscy wokół są lepsi od nich. Cierpiętnictwo może ich prowadzić do bycia zazdrosnymi, przewrażliwionymi i skłonnymi do popadania w nałogi. Spod znaku Ryb są osoby urodzone w okresie: 19.02 - 20.03 (February 19 – March 20).

Znaki zodiaku - żywioły

Dwanaście opisanych wyżej znaków zodiaków jest podzielone na cztery żywioły, rządzące życiem na naszej planecie: wodę, ogień, ziemię i powietrze. Znaki zodiaku należące do jednego żywioły posiadają szereg wspólnych cech. 

Znaki zodiaku żywiołu wody

Znaki wody to: Rak, Skorpion i Ryby. Znaki wodne cechuje: bogata wyobraźnia i wysoka emocjonalność. Znaki zodiaku należące do żywiołu wody są introwertyczne i opiekuńcze. 

Znaki zodiaku żywiołu ognia

Znaki ognia to: Baran, Lew i Strzelec. Znaki ognia cechuje: wysoka energia i zamiłowanie do aktywności. Znaki zodiaku należące do żywiołu ognia są komunikatywne, mają świetny instynkt i inspirują swoje otoczenie do działania. 

Znaki zodiaku żywiołu ziemi

Znaki ziemi to: Byk, Panna i Koziorożec. Znaki ziemi cechuje praktycyzm i przyziemność. Znaki zodiaku należące do żywiołu ziemi twardo po ziemi stąpają, będąc równocześnie zmysłowymi.

Znaki zodiaku żywiołu powietrza

Znaki powietrza to: Bliźnięta, Waga i Wodnik. Znaki powietrza cechuje otwarty umysł, wysoki intelekt i pomysłowość. Znaki zodiaku należące do żywioły powietrza są pomysłowe i niezależne, wierne ideom i chętnie pomagające innym. 

Chiński znak zodiaku po angielsku

Zodiak chiński, podobnie jak europejski, składa się z dwunastu znaków, ale cykle poszczególnych chińskich znaków zodiaku dzieli się na miesiące i lata. Chińskim znakom zodiaku patronują zwierzęta.

Chińskie znaki zodiaku po angielsku

 • The Rat - Szczur
 • The Ox - Wół
 • The Tiger - Tygrys
 • The Rabbit - Królik 
 • The Dragon - Smok
 • The Snake - Wąż
 • The Horse - Koń
 • The Sheep (Goat) - Owca (Koza)
 • The Monkey - Małpa
 • The Rooster - Kogut
 • The Dog - Pies
 • The Pig - Świnia

Znaki zodiaku po angielsku - słownictwo

Opisując znaki zodiaku oraz ich cechy charakterystyczne, przyda się znajomość konkretnych słówek po angielsku. 

Znaki zodiaku po polsku i po angielsku podano już wyżej, przypomnijmy je dla porządku (i utrwalenia!): Aquarius – Wodnik, Pisces – Ryby, Aries – Baran, Taurus – Byk, Gemini – Bliźnięta, Cancer – Rak, Leo – Lew, Virgo – Panna, Libra – Waga, Scorpio – Skorpion, Sagittarius – Strzelec, Capricorn – Koziorożec. 

Pozostałe słownictwo dotyczące znaków zodiaku po angielsku:

 • a zodiac sign / an astrological sign - znak zodiaku 
 • planet positions - układy planet
 • a daily horoscope / a weekly horoscope / a yearly horoscope - horoskop dzienny / tygodniowy / roczny
 • water signs - znaki wodne (Cancer, Scorpio, Pisces)
 • fire signs - znaki ognia (Aries, Leo, Sagittarius)
 • earth signs - znaki ziemi (Taurus, Virgo, Capricorn)
 • air signs - znaki powietrza (Gemini, Libra, Aquarius)
 • a personality trait - cechy charakteru
 • kind - życzliwy
 • empathetic - empatyczny 
 • intuitive - intuicyjny
 • emotional - emocjonalny
 • sensitive - wrażliwy
 • enthusiastic - entuzjastyczny
 • passionate - namiętny 
 • dynamic - dynamiczny
 • hot-headed - impulsywny
 • temperamental - kapryśny
 • stable - stabilny
 • reliable - niezawodny
 • practical - praktyczny
 • materialistic - materialistyczny 
 • possessive - zaborczy
 • free - wolny
 • clever - inteligentny, sprytny 
 • communicative - komuniktywny
 • unpredictable - nieprzewidywalny
 • eccentric - ekscentryczny. 

Podsumowanie

Znaki zodiaku to opracowane przez człowieka gwiazdozbiory, uwzględniające układy gwiazd i planet względem Słońca. Omawiając zagadnienia związane z zodiakiem w języku angielskim, należy znać znaki zodiaku po angielsku (ich nazwy, np. strzelec po angielsku to Sagittarius) oraz potrafić opisać cechy charakteru po angielsku. Ciekawym zagadnieniem do są również chińskie znaki zodiaku - po angielsku są to po prostu nazwy zwierząt: the Rat, the Ox, the Tiger, the Rabbit, the Dragon, the Snake, the Horse, the Sheep, the Monkey, the Rooster, the Dog, the Pig. 

Gwiazdy i ich ewentualny wpływ na życie ludzi fascynował człowieka od zarania dziejów. Nazwy znaków zodiaku pochodzą od nazw gwiazdozbiorów, które stworzono i opracowano w starożytności. Horoskopy dla poszczególnych znaków można znaleźć w kolorowej prasie i w Internecie. A co z... "wiarą" w horoskopy? Współcześni ludzie podchodzą do tego tematu bardzo różnie: jedni czytają gwiezdne przepowiednie z zapartym tchem, a inni traktują je z przymrużeniem oka i nie przywiązują do zawartych w nich sugestii żadnej wagi. Jaka jest historia znaków zodiaku? Czym się charakteryzują? I w końcu: jak się nazywają znaki zodiaku po angielsku

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem