Zostaw kontakt do siebie Kontakt Wejdź Wejdź Instagram Wejdź
2018-06-08

Intensywny kurs angielskiego – wady i zalety

Zalety intensywnego kursu angielskiego

Przede wszystkim jest to świetna okazja, aby zacząć naukę języka obcego w wolnym czasie. Zbliżające się wakacje są okresem, kiedy wiele osób może pozwolić sobie na odpoczynek i wówczas znajduje więcej czasu dla samego siebie, co jest dobrym momentem na podjęcie wyzwania nauki angielskiego. Niezależnie od tego na jakim poziomie obecnie się znajdujesz, możesz zawsze podszkolić swoje umiejętności, które w trakcie urlopu przydadzą się szczególnie. Wyjazdy za granicę wiąże się oczywiście z załatwieniem wielu formalności, które coraz więcej osób chce wypełnić samodzielnie, a nie za pośrednictwem osób trzecich. Ponadto zdarzają się przeróżne sytuacje na samych wakacjach, kiedy istnieje potrzebę porozumienia się z obsługą czy innymi obcokrajowcami, gdzie język angielski jest międzynarodowy i rozumiany praktycznie wszędzie.

W takiej sytuacji, gdy dobrze znasz podstawy i najważniejsze zwroty - możesz bez problemu komunikować się z innymi, a przez to czuć się pewniej i bezpieczniej. Podczas intensywnego kursu poruszana jest głównie tematyka związana z urlopem, przelotami i innymi formalnościami, by w razie potrzeby móc na spokojnie rozwiązać problem. Zatem poświęcony czas na zajęciach jest kompletnie przemyślany i bardzo pożyteczny szczególnie przed wakacjami. Co więcej, sam możesz zdecydować w jakim trybie chciałbyś i masz czas się uczyć, dlatego do wyboru masz zarówno kursy online, jak i zajęcia z korepetytorem. Poruszane są jednocześnie zagadnienia słownictwa, gramatyka oraz podstawowe umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania, które również są bardzo przydatne.

Wszystko to przeznaczone jest głównie dla osób zmotywowanych i chcących uzyskać szybkie efekty swojej pracy, co jednak zależne jest głównie od woli i chęci kursanta. Ponadto jest to bardzo dobry pomysł na szybkie przełamanie bariery językowej, z którą zmaga się większość osób i nie potrafi przez to płynnie posługiwać się angielskim za granicą.

 

Ostrzeżenie

Jednak jeśli już na pewno zdecydujesz się na wzięcie udziału w intensywnym kursie angielskiego, musisz liczyć się z kilkoma ważnymi aspektami, ponieważ wbrew pozorom jest to bardzo ciężka praca. W krótkim czasie musisz posiąść wszystkie wcześniej wymienione umiejętności, by móc spokojnie komunikować się z innymi na wakacjach. Wiąże się to naturalnie z mobilizacją i dużą ilością czasu poświęconego na powtarzanie materiału, by efekty mogły faktycznie okazać się produktywne i skuteczne. Im szybciej chcesz zakończyć kurs, tym więcej zadań i dodatkowych zajęć będziesz potrzebował.

Naturalnie lektorzy robią wszystko, byś dowiedział się jak najwięcej i też jak najwięcej zapamiętał, aczkolwiek tutaj ważne jest też Twoje zaangażowanie oraz tempo nauczania, które będzie Ci odpowiadać. Niczego nie można robić na siłę, dlatego też zajęcia są prowadzone w taki sposób, by jednocześnie Cię zmotywować, a przy tym dopasować się do ogólnego tempa pracy. Z pewnością liczne dodatki w formie multimediów mogą sprzyjać w szybszej nauce i pomagać uczniom. Warto spróbować i podjąć to wyzwanie, aczkolwiek jak wspomnieliśmy wcześniej trzeba także mieć na uwadze, że będzie to wymagało od Ciebie większego zaparcia.

 

Kurs intensywny tzn. jaki?

Taki, który szybko przygotuje Cię do wymaganych umiejętności.

Szkoła Speak Up oferuje nie tylko elastyczność pod względem: ilości zajęć, tematyki i godzin uczęszczania ale również sam wybierasz tempo nauki.

Kurs intensywny możesz zrealizować w 1,2 lub 3 miesiące.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie w zakładce "kurs intensywny angielskiego".

 

Gotowi na wyzwanie? :)

 

Potrzebujesz lepiej znać angielski?

Chcesz dodatkowych wskazówek?

Dowiedz się jak uczymy i pobierz e-booka

 

Pobierz e -book >>

Już pewnie nie możecie się doczekać tak samo jak my – zbliżają się upragnione wakacje! W związku z tym zachęcamy do uczestnictwa w intensywniejszych kursach angielskiego, które mogą pomóc przygotować Cię na wyjazd za granicę, a przy okazji zdziałać o wiele więcej. Jednak musisz liczyć się także ze zwiększonymi wymaganiami, dlatego też stworzyliśmy poniżej porównanie korzyści i mankamentów związanych z nauką angielskiego przed wakacjami.

Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem