Przykładowe aktywności obozu językowego Speak Up

Kangury i orki czyli Autralia i Nowa Zelandia

Lektor zabiera uczestników w fascynującą podróż po Australii i Nowej Zelandii. Obozowicze poprzez gry i zabawy poznają przedmioty, które charakteryzują poszczególny kraj. Odgadują nazwy zwierząt, potraw, miejsc. W podgrupach planują wyprawę do buszu australijskiego - decydują jakie rzeczy zabrać ze sobą, co się przyda a co nie i dlaczego. Dzięki tej zabawie poznają nowe słownictwo i biorą aktywny udział w dyskusjach w języku angielskim. Na koniec uczestnicy obozu wchodzą w rolę szalonych scenarzystów / reżyserów - w grupach opracowują dodatkowe sceny do filmu „Hobbit” z udziałem postaci z filmu (film „Hobbit” był kręcony w Nowej Zelandii).

Fantastyczna i kreatywna zabawa po angielsku gwarantowana!

przygody-jezykowe

 

Manga i origami, czyli jak to się robi w Japonii

Obozowicze dyskutują z czym im się kojarzy Japonia, następnie zapisują te pomysły hasłowo na paskach papieru, wrzucają je do pudełka. W podgrupach losują hasła i pokazują co one oznaczają. Inni uczestnicy odgadują hasła. Następnym punktem warsztatów jest stworzenie komiksu typu Manga z postaciami przypominającymi charakterystyczne postacie japońskiego komiksu. Uczestnicy wymyślają historię z udziałem stworzonych/narysowanych postaci. Zadanie jest wykonywane w podgrupach a efekty twórczej pracy prezentowane na „obozowej wystawie”. Kolejnym twórczym zadaniem jest nauka rysowania liter japońskich, ale bez użycia rąk - to dopiero wyzwanie.Zwieńczeniem dnia jest tworzenie zwierzątek origami.

Nauka angielskiego połączona z kreatywną zabawą!

zabawy-jezykowe

 

Wikingowie w IKEA czyli z wizytą w Skandynawii

Głównym zadaniem obozowiczów tego dnia będzie zbudowanie chaty Wikingów oraz wyposażenie jej w meble oraz inne sprzęty. Materiały budowlane będą ekologiczne - z odzysku. Kraje Skandynawskie kładą ogromny nacisk na ekologię i recycling. Wśród materiałów budowlanych znajdą się m.in.: butelki plastikowe, pudełka, kartony, gazety, sznurek, taśma klejąca - wszystko co uczestnikom uda się zdobyć w czasie obozu. Obozowicze pracują w podgrupach - wygrywa chata najkreatywniej wyposażona, zbudowana dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom. Na koniec przeistaczają się w agentów nieruchomości i próbują sprzedać swoją chatę. Tworzą reklamę swojej chaty, opisują malowniczo sprzęty, meble, materiały, których użyli oraz jak można spędzić tam czas w atrakcyjny sposób. Im bardziej zwariowana i chwytliwa reklama, tym lepiej.

A wszystko w języku angielskim !

obozy-po-angielsku

Sjesta w Hiszpanii i wielka podróż w świat kulinarny i sportowy

Uczestnicy przenoszą się w magiczny i gorący klimat Hiszpanii. Na twarzach malują barwy flagi hiszpańskiej. Tworzą mapę - makietę kraju, zaznaczając na niej sławne miasta, np. Madryt czy Barcelonę. Pracują w podgrupach, do utworzenia makiety korzystają z różnorodnych materiałów - papier, elementy przyrody, np. gałązki, liście, kamyki, masa solna, plastelina, itp. Dodatkowo, w czasie tej zabawy obozowicze poznają nazwy i składniki tradycyjnych potraw hiszpańskich. Dzięki takiej aktywności uczestnicy obozu będą mieli fantastyczną okazję do porozumiewania się w języku angielskim. Kolejnym punktem programu jest zaprojektowanie menu na kolację z Christiano Ronaldo oraz odegranie scenki - wywiad ze sportowcem. Na koniec, uczestnicy obozu wcielają się w piłkarzy drużyny Realu Madryt i FC Barcelona, sławne kluby piłkarskie z Hiszpanii, rozgrywają mecz piłki nożnej.

Drużyny są koedukacyjne, co nadaje aktywności jeszcze większego rysu zabawy !

aktywnosc-jezykowa

 

To nie wszystkie atrakcje, które czekają naszych obozowiczów, więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zostaw nam swój kontakt, a pomożemy Ci z językiem
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ (22) 203 94 22