Dlaczego nie słychać mnie na zajęciach online?

Dowiedz się, jak prawidłowo skonfigurować mikrofon i kamerę na lekcji on-line.

Lektor na początku zajęć udostępni Ci mikrofon i kamerę - należy zezwolić stronie na dostęp do obu urządzeń (kamerę można później wyłączyć odpowiednim przyciskiem).

Dostęp do mikrofonu

Jeżeli lektor udostępnił Ci mikrofon a jego ikona nie zrobiła się zielona, zwróć uwagę, czy przeglądarka sama nie zablokowała dostępu do mikrofonu. W prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome znajduje się menu, w którym możesz to sprawdzić (ikona kamery). Kliknij ten przycisk, a w oknie ustawień zaznacz “Zawsze zezwalaj witrynie na dostęp do mikrofonu/kamery”. Zatwierdź zmiany przyciskiem “Gotowe”, po czym odśwież lekcję (lub zamknij ją i wejdź na nią ponownie) - mikrofon powinien zrobić się zielony.

Odblokowanie mikrofonu

Jeżeli lektor w dalszym ciągu Cię nie słyszy, sprawdź, czy w lekcji ustawiony jest odpowiedni mikrofon. Otwórz menu ustawień, które znajduje się w oknie z obrazem od lektora i z listy rozwijanej wybierz prawidłowy sprzęt. W tym samym miejscu możesz też sprawdzić działanie kamery. Po dokonaniu zmian kliknij “OK”, zamknij lekcję i wejdź na nią ponownie. Następnie kliknij ikonę kamery, która znajduje się po prawej stronie w pasku adresu, wybierz przycisk “Zarządzaj”, następnie “Mikrofon” i upewnij się, że aktywny jest ten sam mikrofon, który przed chwilą wybrałeś w lekcji oraz że zaznaczona jest opcja “Pytaj przed uzyskaniem dostępu”. Następnie zamknij ustawienia i wróć do lekcji.

Wybór mikrofonu w lekcji